Pomnik dla dziecka

Pomnik dla dziecka Zielona Góra

Pomnik dla dziecka to szczególny moment, kiedy chcemy po raz ostatni zapewnić naszemu dziecku coś trwałego i upamiętniającego jego przedwczesną śmierć. Wybór nagrobka dla dziecka to bardzo ciężka chwila, szczególnie jeżeli Wasza rozpacz nie ma końca. Rodzice jednak często nie mogą znieść widoku usypanej ziemi, kiedy odwiedzają cmentarz, dlatego dość szybko po pogrzebie decydują się na postawienie nagrobka dla dziecka.

Nagrobek dla dziecka jako etap żałoby

Drodzy Rodzice, nawet sobie nie próbujemy wyobrazić, jak ciężką przeżywacie stratę po śmierci ukochanego dziecka. Jest to dla Was szczególnie bolesne doświadczenie, które nigdy nie powinno się wydarzyć. Strata dziecka wywołuje silne emocje nawet po wielu latach, a co dopiero kilka tygodni, czy miesięcy po śmierci. Wybór nagrobka dziecięcego jest pewnego rodzaju etapem w długiej żałobie, którą właśnie przeżywacie. Niestety nie mogę zmienić niczego, co dotknęło Waszą Rodzinę. Mogę jedynie zaoferować pomoc w wyborze odpowiedniego nagrobka dla Waszego dziecka.

Nagrobki dziecięce wzory

Nagrobki dziecięce mają praktycznie taki sam rozmiar jak nagrobki urnowe. W związku z tym szukając nagrobka dla dziecka warto również zwrócić uwagę na nagrobki urnowe, których modele również są dostępne w LuxStone Granity. Zakład kamieniarski LuxStone Granity oferuje wiele naprawdę ciekawych wzorów nagrobków dziecięcych. Bardzo chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego wzoru pomnika dla dziecka.

Najczęściej wybierane wzory nagrobków dla dzieci mają kształt serduszka. Często na takim nagrobku pojawia się motyw aniołka lub jakiejś zabawki, którą dziecko szczególnie lubiło, np. motyw misia. Istnieje również możliwość wygrawerowania zdjęcia dziecka na nagrobku. Projekt nagrobka dziecięcego oraz dobór odpowiednich akcesoriów nagrobkowych odbywa się w pełnym porozumieniu z rodzicami.

Pomnik dla dziecka Zielona Góra
Nagrobki dla dzieci Zielona Góra


Nagrobek dla dziecka. Jaki kolor wybrać?

Rodzice zdecydowanie najczęściej wybierają jasne kolory granitu jako surowiec na nagrobek dla dziecka. Ciemne kolory zbyt mocno kojarzą im się ze śmiercią, dlatego chcą oni w jakiś sposób rozjaśnić miejsce ostatniego spoczynku ukochanego dziecka. Zazwyczaj rodzice wybierają pomnik dla dziecka w kolorze kremowym lub w barwie szarego granitu strzelińskiego, czy beżowego kamienia Shivakashi.

Dla dziewczynek najczęściej poszukiwanym kolorem na pomnik jest różowy lub czerwony. Do takich kolorów zalicza się m.in. granit Paloma Rouge, Rosa Balmoral, czy African Red. Częstym rozwiązaniem jest także zestawienie kontrastujących ze sobą kolorów, np. Czarnego Szweda i jasnoszarego granitu Viscount White. Zakład kamieniarski LuxStone Granity oferuje prawdziwe bogactwo kolorów kamienia naturalnego, ale nie tylko. U nas również dostępne jest szerokie wzornictwo nagrobkowe. Na pewno znajdziemy odpowiedni kolor na pomnik dla dziecka.

Sentencje na nagrobek dla dziecka

Także dobór odpowiedniej sentencji na nagrobek dla dziecka jest wyjątkowo trudnym doświadczeniem, które nierzadko wywołuje łzy w oczach rodziców. Do najczęściej umieszczanych napisów na nagrobkach dziecięcych należą:

Jaki skarb kryje ten grób, wie tylko Mama, Tata i Bóg
Spoczywaj w pokoju, Aniołku.
Śpij z Aniołkami.
Bóg tak chciał
Zginęłaś nam z oczu, lecz z serca nigdy

Zniżki na pomnik dla dziecka

Jako, że sam jestem ojcem trójki dzieci, posiadam Kartę Dużej Rodziny. Miło mi poinformować, iż od 1. września 2019 moja firma LuxStone Granity jest również partnerem Karty Dużej Rodziny. Dla osób posiadających taką kartę oferuję 5% zniżki na nagrobki granitowe (nie tylko nagrobki dziecięce) oraz 10% na akcesoria nagrobkowe. Przed złożeniem zamówienia w naszym zakładzie kamieniarskim bardzo prosimy poinformować nas o posiadaniu KDR, wówczas naliczymy stosowne zniżki.

Zamów nagrobek dziecięcy w LuxStone Granity

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat nagrobków dziecięcych i ich montażu, bardzo zachęcamy do skontaktowania się z zakładem kamieniarskim LuxStone Granity. Wystarczy do nas przyjechać – nasza siedziba znajduje się praktycznie przy cmentarzu jędrzychowskim koło ulicy Kąpielowej w Zielonej Górze. Można do nas także zadzwonić 691 407 469 lub skontaktować się z nami za pośrednictwem maila. Serdecznie zapraszamy.