Akcesoria nagrobkowe

Akcesoria nagrobkowe, czyli dodatki do pomników

Praktycznie do każdego pomnika nasi klienci wybierają różnego rodzaju dodatki na nagrobki, a więc tak zwane akcesoria nagrobkowe. Na polskim rynku jest mnogość galanterii nagrobnej – litery, krzyże, wazony nagrobkowe, misy, lampiony, emblematy i inne. W LuxStone Granity także kupią Państwo dodatki do nagrobków wraz z usługą montażu.

Litery i wzornictwo

Każda tablica nagrobna posiada litery. Identyfikują one postać zmarłego, a także wskazują datę jego narodzin i śmierci. Nierzadko umieszcza się na epitafiach również inskrypcje nagrobkowe, np. “Memento mori” (“Pamiętaj, że umrzesz”), “Powiększył grono Aniołków” i wiele innych.

Litery na epitafiach wykonywane są metodą piaskowania. Ponadto mamy w ofercie litery różnych kruszców – ze stali nierdzewnej, z mosiądzu, brązu, etc. Dostosowujemy się w tej kwestii do wymagań klienta, aczkolwiek chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniej napisówki.  Poznaj naszą szeroką ofertę akcesoriów nagrobkowych.

Krzyże na pomniki

Krzyż jest nieodzownym elementem praktycznie każdego nagrobka. Symbolizuje on mękę i śmierć Chrystusa, a także odkupienie grzechów. Ogromną popularnością cieszą się krzyże na pomniki. Istnieje wiele rodzajów krzyży nagrobkowych – od krzyży stojących po krucyfiksy z wizerunkiem Jezusa. Oferujemy krzyże różnych kruszców – mosiężne, z brązu, ze stali nierdzewnej, jak i kamienne. Wszelkie krzyże opracowane są w profesjonalny sposób z dbałością o detale. Krzyże to akcesoria nagrobkowe, po które najczęściej sięgają nasi klienci.

Ławki na cmentarz

Odwiedzając groby naszych bliskich często pogrążamy się w ciszy i zadumie. Jeśli chcemy spędzić więcej czasu na cmentarzu, stanie przy grobie może być trochę niewygodne. W szczególności dla osób starszych i dzieci. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów proponujemy ławki na cmentarz.

Jest wiele rodzajów ławek cmentarnych – od wolnostojących, przez wkopywane ławki cmentarne, po ławki ze skrzynią, w których można schować np. znicze. W LuxStone Granity kupią Państwo wysokiej jakości ławki drewniane w różnych eleganckich kolorach, które będą służyć przez wiele lat dzięki niezwykłej odporności na warunki atmosferyczne. Oczywiście ławkę zamontujemy w dogodny dla Państwa sposób.

Wazony nagrobkowe, misy i lampiony

Przychodząc na cmentarz przynosimy kwiaty i znicze, które kładziemy na grobach zmarłych. Akcesoria nagrobne w postaci wazonów i lampionów są więc najczęściej poszukiwane przez kupujących. Wazony na cmentarz i lampiony mocowane są do płyty nagrobnej i stanowią estetyczne zwieńczenie całego pomnika. W wazonach można trzymać świeże kwiaty, a eleganckie misy mogą posłużyć jako interesujące donice, w których można zasadzić rośliny. Lampiony z kolei są swoistego rodzaju zniczami, w pięknej, granitowej obudowie i szklanym korpusie.

akcesoria nagrobkowe lampion granitowy na cmentarz
lampion na cmentarz

Akcesoria nagrobkowe inne niż kamienne

Proponujemy Państwu dodatki do nagrobków z kamienia naturalnego, który jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu nasze produkty będą służyć przez wiele lat. Dysponujemy dziesiątkami ciekawych wzorów rożnego rodzaju galanterii nagrobkowej. Na życzenie klienta sprowadzimy także akcesoria wykonane z innych materiałów niż granit. Jednym z naszych dostawców akcesoriów nagrobkowych jest firma Rodlew QMD, która specjalizuje się w dodatkach do nagrobków wysokiej jakości.

Dodatki do pomników. Nasza oferta:

  • krzyże na pomniki
  • książki nagrobkowe
  • wazony na cmentarz
  • misy
  • lampiony cmentarne
  • emblematy (np. aniołki)
  • litery różnych kruszców
  • ławki cmentarne
  • zdjęcia na nagrobek

Chcesz wiedzieć więcej?

Interesuje Cię nasza oferta dodatków do nagrobków? W takim razie skontaktuj się z nami za pomocą naszego formularza kontaktowego bądź maila, lub po prostu zadzwoń 691 407 469. Umówimy się na konkretny termin i dobierzemy odpowiednie akcesoria do pomnika. Zapraszamy.