Lampiony na cmentarz

Lampiony na cmentarz LuxStone Granity

Lampiony na cmentarz od kamieniarstwa LuxStone Granity to przede wszystkim wysoka jakość produktu i niezwykle ciekawe zdobienia. Nasze lampiony na nagrobek należą do najpopularniejszych akcesoriów nagrobkowych obok wazonów i mis. Specjalizujemy się w montażu lampionów cmentarnych na pomnikach.

Lampion na nagrobek to doskonała alternatywa dla zniczy – odwiedzając cmentarz nie musimy za każdym razem przynosić znicza, a jedynie wkład do lampionu. Takie rozwiązanie jest o wiele tańsze, praktyczniejsze oraz bardziej ekologiczne. Poza tym lampion na cmentarz prezentuje się o wiele bardziej elegancko niż plastikowy znicz na płycie pomnika.

lampiony na cmentarz

Lampiony na nagrobek o wysokiej wytrzymałości

Lampiony cmentarne muszą być odporne na zmienne warunki atmosferyczne, jeżeli decydują się Państwo na stały montaż lampionu do pomnika. Powinny być one wytrzymałe na zmiany temperatur oraz opady. Lampiony na cmentarz oferowane przez LuxStone Granity spełniają wszystkie te warunki. Są dodatkowo odporne na silne słońce oraz minusowe temperatury. Nasze lampiony posiadają również bardzo wysoką odporność na zarysowania, a ich kolory pozostają trwałe przez wiele lat. Odpowiednia konserwacja i dbałość o lampion cmentarny z pewnością przedłuży jego żywotność. W ofercie firmy kamieniarskiej LuxStone Granity znajdą Państwo również wazony, misy i ławki cmentarne wraz z montażem.

Lampiony na pomnik. Co włożyć do środka?

Do środka lampionu wkładamy zazwyczaj wkład woskowy, ale można w nim również świece na baterie lub energię słoneczną. To drugie rozwiązanie jest o wiele korzystniejsze, ponieważ unikamy wówczas zalania wnętrza lampionu woskiem i przedłużamy przydatność produktu.

Jak wybrać lampion na cmentarz?

Lampion na nagrobek kupuje się zazwyczaj przy zamawianiu nagrobka. Wówczas koszt zakupu i montażu lampionu jest niższy. Lampion na nagrobek można jednak kupić w każdej chwili. Dobiera się go zazwyczaj do koloru granitu, z jakiego wykonano pomnik cmentarny. Bardzo ważne są również kształty – jeśli nagrobek, na którym ma być zamontowany lampion cmentarny ma prostokątną bryłę, to najlepiej jest wybrać lampion w zbliżonym kształcie. Owalne lampiony najlepiej prezentują się przy nagrobkach o falistych kształtach, gdzie krawędzie płyty napisowej są nieregularne.

lampion na cmentarz z granitu
lampion na cmentarz

Lampiony na nagrobek. Moc ognia

Śmierć kojarzy nam się z ciemnością, dlatego chcąc chociaż odrobinę rozjaśnić mrok przy grobie, lampiony na nagrobek będą doskonałym rozwiązaniem. Światło jest symbolem wiary w Boga oraz życie wieczne. Zwyczaj zapalania ogni na grobie ma korzenie pogańskie – onegdaj wierzono, że światło pozwalało znaleźć duszy drogę do nieba. Ponadto wierzono w oczyszczającą moc ognia. Płomienie miały także chronić żywych przed złymi mocami.

Lampiony granitowy na pomnik. Duży wybór

W LuxStone Granity znajdą Państwo niezwykle bogaty wybór lampionów na pomniki – oferujemy zarówno lampiony granitowe, jak i lampiony ze stali nierdzewnej, czy aluminium. Niebanalne kształty oraz liczne zdobienia podkreślają urodę lampionu. Niektóre lampiony na cmentarz są złocone lub srebrzone, a także malowane proszkowo. Posiadamy także lampiony z witrażami, które rzucają nieprawdopodobne światło, gdy zapali się w środku znicz. W zasadzie wszystko zależy od upodobań klienta. Naszym zdaniem najładniej wygląda połączenie granitu ze szkłem. Lampiony cmentarne montowane przez zakład kamieniarski LuxStone Granity mają zazwyczaj prostokątną bryłę, ale można u nas dostać również lampiony cmentarne kwadratowe, w formie walca, czy sześciokątów. Zachęcamy do odwiedzenia naszej galerii lampionów na nagrobki, gdzie znajdą Państwo tylko niektóre produkty z naszej oferty.

Zapytaj o ceny lampionów cmentarnych

Szukasz odpowiedniego lampionu na pomnik? Przyjdź do LuxStone Granity, gdzie pomożemy Ci dobrać odpowiednie akcesorium do pomnika. Mamy bardzo dobre ceny, a jakość naszych produktów z pewnością Państwa zadowoli. Nasz zakład kamieniarski znajduje się w dzielnicy Jędrzychów, tuż przy cmentarzu na Kąpielowej. Zapraszamy po wysokiej jakości lampiony na nagrobek.

lampiony na cmentarz skośne
Skośny lampion na cmentarz