Demontaż pomnika

Demontaż pomnika do pogrzebu

Gdy nasi bliscy odchodzą jest to bardzo trudny moment dla całej Rodziny. Nie mniej jednak należy zacząć przygotowania do pogrzebu. Często zdarza się tak, że chowamy zmarłą osobę w mogile, w której już ktoś spoczywa. Zazwyczaj jest to bliski krewny zmarłego. Nierzadko również na tej mogile znajduje się pomnik nagrobkowy. Wówczas należy udać się do zakładu kamieniarskiego, aby kamieniarz zdemontował nagrobek przed pogrzebem. Zachęcamy również do kontaktu w przypadku, jeśli chodzi o pilny demontaż pomnika do pogrzebu.

Wybierz doświadczonego kamieniarza

Demontaż nagrobka to nie jest taka prosta sprawa, jakby się wydawało. Radzimy wybierać w tej kwestii tylko doświadczonych kamieniarzy, ponieważ przy demontażu może dojść do uszkodzenia nagrobka. Nasz zakład kamieniarski LuxStone Granity oferuje profesjonalny demontaż pomnika do pogrzebu oraz jego ponowny montaż.

Kiedy można postawić nagrobek po pogrzebie?

Zdemontowany pomnik stawia się ponownie po upływie kilku tygodni od daty pogrzebu. Nie zalecamy montażu nagrobka wcześniej, ponieważ może on ulec zapadnięciu, gdyż ziemia po pochówku musi się odpowiednio ułożyć i ubić. Standardowo należy odczekać 6 miesięcy od daty pogrzebu. Jest to optymalny termin ponownego montażu pomnika. Nie dotyczy to oczywiście grobów ziemnych murowanych. W takich wypadkach można już kilka dni po pogrzebie postawić pomnik.

Pomnik po pogrzebie a gwarancja

Często zdarza się tak, że rodzina jednak nalega na postawienie nagrobka zaraz po pogrzebie i żadne sensowne argumenty nie przemawiają za odłożeniem tej kwestii na późniejszy termin. Możemy oczywiście na życzenie zainstalować ponownie pomnik kilka dni po pochówku. Nie udzielamy jednak wówczas gwarancji na montaż, a jeśli nagrobek się osunie, czy zapadnie klient będzie musiał ponieść ponowne koszty naprawy. Dotyczy to grobów ziemnych niepodpiwniczonych.

Demontaż pomnika zimą

Nasi bliscy odchodzą bez względu na porę roku. Zima to najtrudniejszy okres, nie tylko jeżeli chodzi o pogrzeby. Dla większości kamieniarzy ujemne temperatury stanowią nie lada wyzwanie, jeżeli chodzi o prace kamieniarskie na powietrzu. Ziemia jest zmarznięta i trudno zdemontować pomnik. Dlatego też mogą wystąpić różnice w cenie w zakresie usługi demontaż nagrobka zimą, a np. latem. Więcej szczegółów na temat instalacji nagrobka można przeczytać na naszym blogu Kiedy postawić nagrobek?

demontaż pomnika do pogrzebu
Demontaż grobowca do pogrzebu w LuxStone Granity

Przygotowanie pomnika do pogrzebu:

  • demontaż pomnika
  • przechowanie nagrobka
  • uzupełnienie tablicy napisowej
  • ponowny montaż pomnika w ustalonym czasie
  • utylizacja starego pomnika
Pilna sprawa

Demontaż nagrobka przed pogrzebem to zazwyczaj pilna sprawa, ponieważ trzeba rozebrać cały pomnik i przetransportować go w bezpieczne miejsce, gdzie będzie magazynowany. Nie można tego odkładać na ostatnią chwilę, ponieważ odpowiednie firmy funeralne muszą przygotować jeszcze odpowiednio miejsce pochówku. Dlatego jeżeli zależy Ci na szybkim demontażu nagrobka, zadzwoń 691 407 469

Call Now ButtonZadzwoń