Grobowce z granitu Zielona Góra

Co to jest grobowiec?

Grobowiec to miejsce pochówku większej ilości osób zmarłych, najczęściej z jednej rodziny.

W różnych kulturach i religiach istnieją różne praktyki związane z grobowcami. Na przykład w niektórych wierzeniach grobowce są miejscem, w którym dusza zmarłego spoczywa po śmierci, a w innych mogą być miejscem kultu lub modlitwy.

Grobowce są ważnym elementem kultury i historii ludzkości i często pełnią funkcję memoriałów, które upamiętniają zmarłych i ich dziedzictwo.

Grobowce granitowe w Zielonej Górze dla rodzinnych pochówków

Kamienne Grobowce, czyli nagrobki rodzinne, to ostatnio bardzo poszukiwane produkty. Pochowanie wielu członków rodziny w jednym grobie ma bardzo długą tradycję i jest wyrazem głębokich więzi rodzinnych. Niegdyś na tego rodzaju pamiątkę mogły sobie pozwolić jedynie bogate, nierzadko arystokratyczne rodziny. W dzisiejszych czasach praktycznie każda familia może mieć swój grobowiec na cmentarzu. Grobowce, określane również często jako mauzoleum, robią naprawdę duże wrażenie na osobach odwiedzających cmentarze, a ich cena waha się od kilku, do nawet kilkudziesięciu złotych. Wszystko zależy naturalnie od wybranego koloru, wymiarów oraz dodatków. LuxStone Granity wykonuje i montuje grobowce z granitów w Zielonej Górze i okolicach. Jeśli jesteś zainteresowany grobowcami rodzinnymi w lubuskiem, to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą kamieniarską.

grobowce Zielona Góra

Grobowce rodzinne Zielona Góra

LuxStone Granity to najwyższa jakość usług kamieniarskich w Zielonej Górze. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. grobowce rodzinne Zielona Góra. Jako surowiec na taki grobowiec oferujemy przede wszystkim granit, gdyż jest to materiał najbardziej odpowiedni do zastosowań zewnętrznych. Grobowce rodzinne to monumentalne pomniki, w których spoczywa nawet kilka pokoleń. Jest to doskonałe rozwiązanie dla rodzin, które mieszkają w jednym mieście, a które chcą, by ich prochy spoczęły po śmierci w jednym grobie. Ma to również duży aspekt ekonomiczny, gdyż zamiast kilku grobów pojedynczych opłaca się tylko jedno miejsce na grobowiec. Nie trzeba również stawiać kilku nagrobków, a wystarczy jeden grobowiec rodzinny.

Nasza firma dysponuje odpowiednim sprzętem do montażu grobowców rodzinnych w Zielonej Górze. Minimalizuje on ryzyko uszkodzeń i sprawia, że montaż jest szybki, sprawny i profesjonalny. Ponadto LuxStone Granity oferuje bardzo korzystne ceny grobowców w okolicy. Jesteśmy w stanie wykonać dowolny wzór grobowca rodzinnego.

Nagrobki rodzinne z granitu

Nasza firma specjalizuje się w elementach granitowych, dlatego też oferujemy profesjonalne wykonanie i montaż nagrobków rodzinnych z granitu. W naszej niezwykle bogatej ofercie mogą Państwo znaleźć bardzo ciekawe kolory granitów z całego świata – od Europy, przez Azję, aż po Afrykę. W naszej ofercie znajdą Państwo także wiele interesujących wzorów nagrobków rodzinnych. Nagrobki rodzinne montujemy w Zielonej Górze i okolicach, ale na życzenie klienta możemy wykonać usługę w każdym miejscu w Polsce. Granit jest kamieniem naturalnym o niezwykle cennych właściwościach. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem opisującym cechy granitu.

Czym się różnią grobowce od nagrobka?

Grobowce, w przeciwieństwie do nagrobków, montuje się na podpiwniczonych grobach, a przy kolejnych pochówkach nie trzeba demontować całego pomnika. Wystarczy odsunąć płytę nagrobną, lub ściankę aby móc pochować kolejną trumnę, czy urnę. W grobowcach może spoczywać nawet pięć, czy sześć osób. Grobowce są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu i bardziej ekonomiczne, niż kilka nagrobków pojedynczych. Ponadto nie można ich zlikwidować, gdyż w świetle prawa każdy grób murowany, w którym spoczywają co najmniej dwie osoby, nie może ulec likwidacji.

Ile kosztuje grobowiec? Grobowiec cena

Ile kosztuje grobowiec? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy tak naprawdę od wyobraźni i możliwości finansowych klienta. Ceny grobowców są bardzo zróżnicowane, a bardzo dużo zależy od kamienia, jaki wybraliśmy na grobowiec. Najdroższe są oczywiście marmury, które są przepiękne, jednak w naszym klimacie lepiej sprawdzi się granit. Grobowce granitowe są łatwiejsze w pielęgnacji, o wiele bardziej wytrzymalsze i odrobinę tańsze. Nie bez kozery mówi się, że granit jest wieczny. Cena zależna jest także od wybranego wzoru, dodatków w postaci zdjęć nagrobnych, krzyży, wazonów, a także grubości kamienia. W LuxStone Granity proponujemy naprawdę dobre ceny grobowców rodzinnych z granitu. Możemy także rozłożyć płatność na raty.

Zalety grobowców granitowych:

  • niższa cena w porównaniu do grobowców marmurowych
  • możliwość spoczywania wielu członków rodziny w jednym grobie
  • oszczędność miejsca na cmentarzu
  • jednorazowy wydatek
  • łatwa pielęgnacja
  • wyjątkowa odporność na czynniki zewnętrzne
  • wysoka jakość wykonania
  • dwa lata gwarancji na montaż

Grobowce wzory i kolory

Jeżeli chodzi o wzory grobowców, to mamy tutaj naprawdę szerokie pole do popisu. Przede wszystkim musimy się zastanowić nad tym, czy chcemy grobowiec klasyczny, prosty i elegancki, czy jednak stawiamy na nowoczesność i awangardowe, niespotykane modele. Jeżeli chodzi o wybór kamienia na grobowiec, to podkreślamy, iż najlepszym materiałem jest granit. Ten kamień posiada o wiele lepsze parametry wytrzymałościowe, niż marmury i piaskowce.

Absolutnym hitem jeżeli chodzi o wybór kolorystyki jest oczywiście czerń. Czarny granit, a w szczególności Czarny Szwed to chyba najczęściej wybierany granit na grobowce. Co wpływa na taką popularność Czarnego Szweda – jego kolorystyka, czy zawrotna ostatnimi czasy cena, nie wiadomo. Wszystko oczywiście zależy od gustu klienta. Zachęcamy do zapoznania się z naszym katalogiem nagrobków, w którym znajdą Państwo również nagrobki podwójne i grobowce.

Renowacja grobowców Zielona Góra

Rzadko kiedy się zdarza, że pomnik rodzinny potrzebuje renowacji. Jeśli jednak potrzebują Państwo pomocy przy odrestaurowaniu grobowca, zakład kamieniarski LuxStone Granity oferuje swoją pomoc. Renowacja grobowca to bardzo trudna sprawa, jednak nasza firma kamieniarska podejmuje się nawet najtrudniejszych zadań.

Grobowce na urny Zielona Góra

LuxStone Granity jako jedyny zakład kamieniarski w Zielonej Górze, oferuje grobowce na urny. Tendencja do kremacji w Polsce jest wzrostowa, stąd wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i oferujemy grobowce urnowe w Zielonej Górze. Grobowce na urny nie mają aż tak dużych rozmiarów, jak pomniki przy tradycyjnych pochówkach, nie mniej jednak zachowują swoją powagę i elegancję. Jest to doskonała alternatywa dla kolumbariów i wygodniejsza dla osób odwiedzających później cmentarze.

Zbiorowy grobowiec z niszami na urny

Zbiorowy grobowiec z niszami na urny to oczywiście kolumbarium. Jest jednak możliwość stworzenia grobowca granitowego, w którym będą złożone urny.

Jeśli chcesz obejrzeć najciekawsze wzory grobowców granitowych, zachęcamy do odwiedzenia naszej galerii. Skontaktuj się z LuxStone Granity i dowiedz się więcej o grobowcach w Zielonej Górze.

Grobowiec z granitu Aurora
Nagrobek rodzinny z granitu Aurora

Zainteresowany montażem grobowca w Zielonej Górze?

zamów montaż grobowca