Grobowce z granitu

Grobowce granitowe dla rodzinnych pochówków

Grobowce, czyli nagrobki rodzinne, to ostatnio bardzo poszukiwane produkty. Pochowanie wielu członków rodziny w jednym grobie ma bardzo długą tradycję i jest wyrazem głębokich więzi rodzinnych. Niegdyś na tego rodzaju pamiątkę mogły sobie pozwolić jedynie bogate, nierzadko arystokratyczne rodziny. W dzisiejszych czasach praktycznie każda familia może mieć swój grobowiec na cmentarzu. Grobowce robią naprawdę duże wrażenie na osobach odwiedzających cmentarze, a ich cena waha się od kilku, do nawet kilkudziesięciu złotych. Wszystko zależy naturalnie od wybranego koloru, wymiarów oraz dodatków. LuxStone Granity wykonuje i montuje grobowce z granitów.

Nagrobki rodzinne z granitu

Nasza firma specjalizuje się w elementach granitowych, dlatego też oferujemy profesjonalne wykonanie i montaż nagrobków rodzinnych z granitu. W naszej niezwykle bogatej ofercie mogą Państwo znaleźć bardzo ciekawe kolory granitów z całego świata – od Europy, przez Azję, aż po Afrykę. W naszej ofercie znajdą Państwo także wiele interesujących wzorów nagrobków rodzinnych. Nagrobki rodzinne montujemy w Zielonej Górze i okolicach, ale na życzenie klienta możemy wykonać usługę w każdym miejscu w Polsce.

Czym się różnią grobowce od nagrobka?

Grobowce, w przeciwieństwie do nagrobków, montuje się na podpiwniczonych grobach, a przy kolejnych pochówkach nie trzeba demontować całego kamienia. Wystarczy odsunąć płytę nagrobną, lub ściankę aby móc pochować kolejną trumnę, czy urnę. W grobowcach może spoczywać nawet pięć, czy sześć osób.

Ile kosztuje grobowiec?

Ile kosztuje grobowiec? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy tak naprawdę od wyobraźni i możliwości finansowych klienta. Ceny grobowców są bardzo zróżnicowane, a bardzo dużo zależy od kamienia, jaki wybraliśmy na grobowiec. Najdroższe są oczywiście marmury, które są przepiękne, jednak w naszym klimacie lepiej sprawdzi się granit. Grobowce granitowe są łatwiejsze w pielęgnacji, o wiele bardziej wytrzymalsze i odrobinę tańsze. Nie bez kozery mówi się, że granit jest wieczny. Cena zależna jest także od wybranego wzoru, dodatków w postaci zdjęć nagrobnych, krzyży, wazonów, a także grubości kamienia. W LuxStone Granity proponujemy naprawdę dobre ceny grobowców rodzinnych z granitu. Możemy także rozłożyć płatność na raty.

Zalety grobowców granitowych:

  • niższa cena w porównaniu do grobowców marmurowych
  • możliwość spoczywania wielu członków rodziny w jednym grobie
  • oszczędność miejsca na cmentarzu
  • jednorazowy wydatek
  • łatwa pielęgnacja
  • wyjątkowa odporność na czynniki zewnętrzne
  • wysoka jakość wykonania
  • dwa lata gwarancji na montaż
Renowacja grobowców

Rzadko kiedy się zdarza, że pomnik rodzinny potrzebuje renowacji. Jeśli jednak potrzebują Państwo pomocy przy odrestaurowaniu grobowca, zakład kamieniarski LuxStone Granity oferuje swoją pomoc. Renowacja grobowca to bardzo trudna sprawa, jednak nasza firma kamieniarska podejmuje się nawet najtrudniejszych zadań.

Jeśli chcesz obejrzeć najciekawsze wzory grobowców granitowych, zachęcamy do odwiedzenia naszej galerii.

Grobowiec z granitu Aurora
Nagrobek rodzinny z granitu Aurora