Nagrobki dziecięce

Nagrobki dziecięce Zielona Góra

Nagrobki dziecięce wybór to szczególny moment, kiedy chcemy po raz ostatni zapewnić naszemu dziecku coś trwałego i upamiętniającego jego przedwczesną śmierć. Wybór nagrobka dla dziecka to bardzo ciężka chwila, szczególnie jeżeli Wasza rozpacz nie ma końca. Rodzice jednak często nie mogą znieść widoku usypanej ziemi, kiedy odwiedzają cmentarz, dlatego dość szybko po pogrzebie decydują się na postawienie nagrobka dla dziecka.

Nagrobek dla dziecka jako etap żałoby

Drodzy Rodzice, nawet sobie nie próbujemy wyobrazić, jak ciężką przeżywacie stratę po śmierci ukochanego dziecka. Jest to dla Was szczególnie bolesne doświadczenie, które nigdy nie powinno się wydarzyć. Strata dziecka wywołuje silne emocje nawet po wielu latach, a co dopiero kilka tygodni, czy miesięcy po śmierci. Wybór nagrobka dziecięcego jest pewnego rodzaju etapem w długiej żałobie, którą właśnie przeżywacie. Niestety nie mogę zmienić niczego, co dotknęło Waszą Rodzinę. Mogę jedynie zaoferować pomoc w wyborze odpowiedniego nagrobka dla Waszego dziecka. LuxStone Granity posiada nagrobki dziecięce w wielu ciekawych wzorach i kolorach.

Nagrobki dla dzieci wzory

Nagrobki dla dzieci mają praktycznie taki sam rozmiar jak nagrobki urnowe. W związku z tym szukając nagrobka dla dziecka warto również zwrócić uwagę na nagrobki urnowe, których modele również są dostępne w LuxStone Granity. Zakład kamieniarski LuxStone Granity oferuje wiele naprawdę ciekawych wzorów nagrobków dziecięcych. Bardzo chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego wzoru pomnika dla dziecka.

Najczęściej wybierane wzory nagrobków dla dzieci mają kształt serduszka. Często na takim nagrobku pojawia się motyw aniołka lub jakiejś zabawki, którą dziecko szczególnie lubiło, np. motyw misia. Istnieje również możliwość wygrawerowania zdjęcia dziecka na nagrobku. Projekt nagrobka dziecięcego oraz dobór odpowiednich akcesoriów nagrobkowych odbywa się w pełnym porozumieniu z rodzicami.

Nagrobki dziecięce Zielona Góra
Nagrobki dla dzieci Zielona Góra


Pomnik dla dziecka. Jaki kolor wybrać?

Rodzice zdecydowanie najczęściej wybierają jasne kolory granitu jako surowiec na nagrobek dla dziecka. Ciemne kolory zbyt mocno kojarzą im się ze śmiercią, dlatego chcą oni w jakiś sposób rozjaśnić miejsce ostatniego spoczynku ukochanego dziecka. Zazwyczaj rodzice wybierają pomnik dla dziecka w kolorze kremowym lub w barwie szarego granitu strzelińskiego, czy beżowego kamienia Shivakashi.

Dla dziewczynek najczęściej poszukiwanym kolorem na pomnik jest różowy lub czerwony. Do takich kolorów zalicza się m.in. granit Paloma Rouge, Rosa Balmoral, czy African Red. Częstym rozwiązaniem jest także zestawienie kontrastujących ze sobą kolorów, np. Czarnego Szweda i jasnoszarego granitu Viscount White. Zakład kamieniarski LuxStone Granity oferuje prawdziwe bogactwo kolorów kamienia naturalnego, ale nie tylko. U nas również dostępne jest szerokie wzornictwo nagrobkowe. Na pewno znajdziemy odpowiedni kolor na pomnik dla dziecka.

Pomnik dla noworodka

Pomnik dla noworodka powinien być wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Dla rodziców będących w żałobie cena zazwyczaj nie gra roli. Pomnik dla noworodka ma być po prostu ponadprzeciętny i niepowszedni. W sytuacji, gdy ksiądz bardzo często odmawia pogrzebu dla nienarodzonego dziecka, pomnik dla noworodka jest nierzadko symbolem pamięci. W LuxStone Granity można zamówić pomniki dla małych dzieci w unikalnych wzorach, ciekawych kolorach i z możliwością graweru dowolnego obrazka na płycie napisowej. Cena bardzo korzystna.

Pomnik dla noworodka z granitu Strzelin
Pomnik dla małego dziecka Strzelin

Sentencje na nagrobek dla dziecka

Także dobór odpowiedniej sentencji na nagrobek dla dziecka jest wyjątkowo trudnym doświadczeniem, które nierzadko wywołuje łzy w oczach rodziców. Do najczęściej umieszczanych napisów na nagrobkach dziecięcych należą:

Jaki skarb kryje ten grób, wie tylko Mama, Tata i Bóg
Spoczywaj w pokoju, Aniołku.
Śpij z Aniołkami.
Bóg tak chciał
Zginęłaś nam z oczu, lecz z serca nigdy

Jeżeli nie wiesz, jaką sentencję umieścić na nagrobku dziecięcym, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym napisów na nagrobkach. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych inspiracji i sto różnych inskrypcji.

Pomnik dla dziecka cena

Ceny pomników dla dzieci są zróżnicowane w zależności od modelu oraz wybranego koloru kamienia. Ceny nagrobków dziecięcych są zbliżone do cen pomników urnowych, ponieważ mają podobny rozmiar. Firma LuxStone Granity oferuje także zniżki na pomniki dziecięce. Miło nam poinformować, iż od 1. września 2019 moja firma LuxStone Granity jest również partnerem Karty Dużej Rodziny. Dla osób posiadających taką kartę oferujemy 5% zniżki na nagrobki granitowe (nie tylko nagrobki dziecięce) oraz 10% na akcesoria nagrobkowe. Przed złożeniem zamówienia w naszym zakładzie kamieniarskim bardzo prosimy poinformować nas o posiadaniu KDR, wówczas naliczymy stosowne ulgi.

Zamów nagrobek dziecięcy w LuxStone Granity

Jeżeli interesują Państwa nasze nagrobki dziecięce i ich montaż, bardzo zachęcamy do skontaktowania się z zakładem kamieniarskim LuxStone Granity. Wystarczy do nas przyjechać – nasza siedziba znajduje się praktycznie przy cmentarzu jędrzychowskim koło ulicy Kąpielowej w Zielonej Górze. Można do nas także zadzwonić 691 407 469 lub skontaktować się z nami za pośrednictwem maila. Serdecznie zapraszamy.

Pomnik dla dziecka z kostką brukową
Pomnik dla dziecka z granitu Imperial White otoczony kostką