Nagrobki granitowe

Nagrobki granitowe najtrwalsze na rynku?

Nagrobki granitowe są najczęściej poszukiwane w zakładach kamieniarskich, spośród całej masy innych pomników. Tak jak niegdyś materiałem powszechnie stosowanym do oznaczenia na cmentarzu miejsca spoczynku ciała osoby zmarłej było lastriko, współcześnie do produkcji nagrobków wykorzystuje się głównie granit. Popularność tego rodzaju kamienia wynika z jego dużej wytrzymałości na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych, którymi mogą być opady deszczu i śniegu, bądź ekstremalne temperatury. W porównaniu do marmuru, czy piaskowca, granit prezentuje się naprawdę doskonale pod względem wytrzymałościowym. Ponadto płyty granitowe są wysoce odporne na oddziaływanie czynników mechanicznych i związków chemicznych, co zapewnia ich długotrwałość. Niewątpliwym atutem jest również szeroka paleta dostępnych kolorów oraz bogate wzornictwo. Należy jednak pamiętać, że nawet tak wytrzymały materiał jakim jest granit wymaga właściwej pielęgnacji. Śmiało jednak można potwierdzić, że nagrobki z granitu są najtrwalsze na rynku.

Po co stawia się nagrobki?

Pomniki cmentarne są znane od starożytności. Ludzie od tysięcy lat kultywują pamięć o zmarłych, a stawianie nagrobków jest jednym ze sposobów ich upamiętnienia. Na dzisiejszych cmentarzach rzadko kiedy można spotkać mogiłę bez nagrobka. Postawienie nagrobka po śmierci bliskiej osoby jest postrzegane w dzisiejszej kulturze jako coś naturalnego, ponieważ jest to forma pewnej tradycji.

Nagrobek służy do oznaczenia miejsca spoczynku zmarłej osoby. Jest także formą swego rodzaju łączności ze zmarłym. Możemy przecież pójść na cmentarz i odwiedzić zmarłego, posiedzieć przy grobie, zmówić modlitwę, zapalić znicz.

Nagrobek z granitu Strzelińskiego i Impali
Pojedynczy nagrobek granitowy strzelin i impala

Dlaczego warto wybrać nagrobki od LuxStone Granity?

Nasza firma gwarantuje Państwu najwyższą jakość nagrobków z granitu oraz szybki i solidny montaż. Oferowane przez nas usługi sprawią, że nagrobek nawet wiele lat po montażu będzie wyglądał jak nowy. Na każdy zakupiony i zamontowany przez nas nagrobek udzielamy aż dwóch lat gwarancji! W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo m.in. nagrobki pojedyncze, podwójne, dziecięce, grobowce, urnowe oraz zwierzęce. Wszystko dostępne w szerokiej gamie barw i korzystnych cenach.

Nagrobki granitowe naszej produkcji

Nagrobki z granitu naszej firmy posiadają wiele ważnych cech, które są kluczowe w wyborze pomnika cmentarnego. Nasze granity pochodzą praktycznie ze wszystkich krajów świata, lecz ich właściwości fizykochemiczne pozostają niezmienne. Czym różnią się nasze nagrobki z granitu od pomników innych firm kamieniarskich? Niżej znajdą Państwo listę najważniejszych cech, które przemawiają za wyborem pomnika od LuxStone Granity

 • niezwykle trwałe pomniki z granitu
 • bardzo szeroki wybór nagrobków
 • bardzo szeroka oferta kolorystyczna kamieni naturalnych
 • solidny montaż nagrobków
 • montaż pomników za pomocą HDS
 • dobre ceny nagrobków
 • szybki termin realizacji
 • bardzo dobrej jakości zdjęcia na pomnik
 • zniżki i rabaty dla uczestników programów Zgrana Rodzina, Zgrani Zielonogórzanie, Karta Dużej Rodziny
 • 2 lata gwarancji
 • możliwe płatności na raty
 • możliwość dobrania pasujących akcesoriów nagrobkowych
 • możliwość zamówienia usługi brukowania
 • kompleksowe doradztwo na każdym etapie realizacji zamówienia
 • zadowolenie klienta to nasz priorytet

Jaki nagrobek wybrać?

Wybór odpowiedniego nagrobka to sprawa wielkiej wagi. Nie kupuje się przecież płyt nagrobnych na co dzień, dlatego też warto się dobrze zastanowić nad jej wyborem. Obecnie na rynku dostępna jest cała masa różnego rodzaju nagrobków z różnego rodzaju surowców – marmuru, piaskowca, wapienia. Firma LuxStone Granity oferuje Państwu pomniki z granitu ze względu na trwałość kamienia, jego przystępną cenę oraz możliwość obróbki przez doświadczonego kamieniarza. Granit jak żaden inny kamień świetnie nadaje się do rzeźbienia oraz pielęgnacji. Polerowana powierzchnia kamienia nie może się równać z żadną inną pod względem elegancji i piękna.

Pomnik z granitu – grób na wieczność

Granit to naturalna skała, której trwałość liczy się w tysiącach lat. Naszym zdaniem to najlepszy surowiec służący do produkcji pomników cmentarnych. Jest to także surowiec preferowany przez kamieniarzy ze względu na obróbkę. Granit jest odporny na wszelką pogodę, tj. śnieg, deszcz, grad, upały, wiatr. Jest to praktycznie niezniszczalny kamień.

Nagrobki granitowe cieszą się ogromną popularnością także ze względu na koloryt – u nas znajdą Państwo nagrobki z granitu w różnych kolorach i odcieniach. Od szarego, poprzez beżowe, aż po czerwone i czarne. Granit jest także bardzo łatwy w czyszczeniu. Jego pielęgnacja nie wymaga poświęcenia zbyt wiele czasu.

Ile kosztuje nagrobek z granitu?

Nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi na powyższe pytanie. Jeśli chodzi o nagrobki granitowe ich cena uzależniona będzie od odmiany granitu oraz wielkości konstrukcji, jaką chcemy zamówić. W zależności od tych kryteriów, jak również rejonu kraju gdzie mieści się zakład kamieniarski koszt nagrobka wykonanego z granitu może wynosić od ponad tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Jak pielęgnować nagrobki granitowe?

Pielęgnacja płyt granitowych nie jest trudna. Na ogół wystarcza umyć je ciepłą wodą bez dodatku środka chemicznego. W przypadku silniejszych zabrudzeń możemy zastosować specjalne preparaty przeznaczone do czyszczenia granitu. Pamiętajmy, aby przy pierwszym użyciu nanieść najpierw niewielką ilość substancji czyszczącej w niedostrzegalnym miejscu i zostawić ją na kilka minut. Po całkowitym umyciu pomnika powinniśmy dokładnie spłukać go wodą. Więcej o czyszczeniu nagrobków można poczytać na naszym blogu kamieniarskim.

Kiedy najlepiej zamontować nagrobek?

Jeśli chodzi o wskazanie odpowiedniego terminu na postawienie pomnika po pogrzebie, trudno jednoznacznie go określić. Spora część kamieniarzy zaleca dokonanie tego nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od pochówku. Panuje jednak przekonanie, że nagrobki granitowe jak i te wykonane z innego materiału należy zamontować przed pierwszą rocznicą śmierci bliskiej osoby. Półroczny okres pozostawienia grobu zasypanego ziemią pozwala jej lepiej się uleżeć, co może mieć duże znaczenie dla stabilności konstrukcji pomnika. Z tej przyczyny nagrobki postawione przed upływem pół roku od daty pogrzebu zwykle nie są objęte gwarancją, chyba że grób jest podpiwniczony. Drugim wyznacznikiem jest pogoda. Zaleca się wykonywanie prac monterskich na cmentarzu w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, gdy na zewnątrz występują dodatnie temperatury. Unikniemy wówczas ryzyka pęknięcia zaprawy murarskiej ze względu na mróz, a tym samym nanoszenia niepotrzebnych napraw pomnika.

Zapraszamy do kontaktu

W celu przedstawienia pełnej oferty, zapraszamy do siedziby naszej firmy w Zielonej Górze, gdzie można obejrzeć nagrobki granitowe Zielona Góra. Nasza ekspozycja nagrobków z granitu mieści się tuż przy cmentarzu na Jędrzychowie. Zachęcamy również do kontaktu poprzez naszą stronę internetową, lub prosimy o kontakt telefoniczny 691 407 469.