Blog

Spieki kwarcowe i ich zastosowania oraz cechy

Spieki kwarcowe od dawna są stosowane w budownictwie. Przeczytaj nasz artykuł dotyczący spieków kwarcowych, z którego dowiesz się, co to w ogóle jest spiek, jakie jest jego zastosowanie oraz poznasz jego najważniejsze cechy.

Figura Jezusa Świebodzin

W małym, lubuskim miasteczku Świebodzin, wznosi się majestatyczna figura Jezusa która przyciąga uwagę zarówno miejscowych, jak i turystów z całego świata. Pomnik Jezusa w Świebodzinie, stojący dumnie na wzgórzu, jest nie tylko najwyższym w Polsce pomnikiem, ale również jednym z najbardziej imponujących dzieł sztuki sakralnej. W tym artykule zgłębimy historię, znaczenie i wpływ tego...

Jak samemu odnowić litery na pomniku?

Jak samemu odnowić litery na pomniku? Wbrew pozorom nie jest to trudna sprawa. Wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad, zaopatrzyć się w niezbędne materiały i w kilka chwil litery na pomniku będą jak nowe. Pamiętaj jednak, że należy być bardzo uważnym, aby nie uszkodzić pomnika.

Granit beżowy i jego najpopularniejsze odmiany

Granit beżowy ma spore grono swoich zwolenników. Uniwersalny, neutralny kolor zbliżony do natury sprawia, że doskonale komponuje się on z innymi elementami architektonicznymi. Ponadto jest łatwy w utrzymaniu czystości i niezwykle elegancki. Z naszego dzisiejszego artykułu dowiesz się, jaki beżowy granit jest najpopularniejszy i jakie są jego odmiany.

Co zamiast pomnika na cmentarzu?

W dobie rosnących cen i inflacji wielu z Państwa zapewne zastanawia się, co zamiast pomnika na cmentarzu? Warto rozważyć różnorodne alternatywy. LuxStone Granity prezentuje kilka z nich.

Pomnik z demontazu – drugie życie nagrobków

W dobie zero waste i dbałości o środowisko pomniki z demontażu mogą być tańszą i bardziej ekologiczną alternatywą dla nowych nagrobków. Co to jest pomnik z demontażu i czy nagrobki używane mają jakieś wady? LuxStone Granity wyjaśnia.

Do czego służą kody QR na nagrobkach?

Kody QR na nagrobkach w Polsce to nowość, która zyskuje coraz więcej sympatyków. Czy ta moda ma szansę przyjąć się w Polsce. LuxStone Granity wyjaśnia, czym są kody QR na pomnikach i w jaki sposób można je wykorzystać. Udanej lektury 🙂

Na czym polega skala Mohsa?

Skala Mohsa odnosi się do stopnia twardości minerałów i wyróżnia aż 10 stopni. Poznaj najtwardsze minerały na Ziemi i ich właściwości. LuxStone Granity przedstawia zestawienie najtwardszych minerałów od najbardziej twardego, do najbardziej miękkiego. Udanej lektury!