Blog

Granit beżowy i jego najpopularniejsze odmiany

Granit beżowy ma spore grono swoich zwolenników. Uniwersalny, neutralny kolor zbliżony do natury sprawia, że doskonale komponuje się on z innymi elementami architektonicznymi. Ponadto jest łatwy w utrzymaniu czystości i niezwykle elegancki. Z naszego dzisiejszego artykułu dowiesz się, jaki beżowy granit jest najpopularniejszy i jakie są jego odmiany.

Co zamiast pomnika na cmentarzu?

W dobie rosnących cen i inflacji wielu z Państwa zapewne zastanawia się, co zamiast pomnika na cmentarzu? Warto rozważyć różnorodne alternatywy. LuxStone Granity prezentuje kilka z nich.

Pomnik z demontazu – drugie życie nagrobków

W dobie zero waste i dbałości o środowisko pomniki z demontażu mogą być tańszą i bardziej ekologiczną alternatywą dla nowych nagrobków. Co to jest pomnik z demontażu i czy nagrobki używane mają jakieś wady? LuxStone Granity wyjaśnia.

Do czego służą kody QR na nagrobkach?

Kody QR na nagrobkach w Polsce to nowość, która zyskuje coraz więcej sympatyków. Czy ta moda ma szansę przyjąć się w Polsce. LuxStone Granity wyjaśnia, czym są kody QR na pomnikach i w jaki sposób można je wykorzystać. Udanej lektury 🙂

Na czym polega skala Mohsa?

Skala Mohsa odnosi się do stopnia twardości minerałów i wyróżnia aż 10 stopni. Poznaj najtwardsze minerały na Ziemi i ich właściwości. LuxStone Granity przedstawia zestawienie najtwardszych minerałów od najbardziej twardego, do najbardziej miękkiego. Udanej lektury!

Nagrobki kompozytowe lepsze od granitowych?

Dzisiejszy wpis poświęcamy rosnącej popularności nagrobków kompozytowych. Co to są pomniki z kompozytu? Jakie są ich cechy i właściwości? Czy są one doskonałą alternatywą dla nagrobków granitowych? LuxStone Granity przygląda się bliżej pomnikom kompozytowym.

Co to jest tablica nagrobna i do czego służy?

Tablica nagrobna, zwana również tablicą napisową lub głowicą, to pionowy lub poziomy element pomnika, który znajduje się u jego szczytu, a który służy do oznaczania grobu na cmentarzu. Może być wykonana z różnych materiałów – marmuru, konglomeratu, wapienia, trawertynu, piaskowca, ale najczęściej stosuje się jednak granit. Tablice nagrobne mogą mieć różne kształty i kolory....

Jak ustawić znicze na pomniku?

Gdzie i jak ustawić znicze na pomniku? Skorzystaj z praktycznego poradnika LuxStone Granity i dowiedz się, w którym miejscu postawić palące się światełko, aby było bezpiecznie i elegancko. Znicze pali się od niepamiętnych czasów na grobach naszych bliskich. Jest to chyba najbardziej znana ozdoba pomnika na świecie. Podczas listopadowych świąt na cmentarzach płoną tysiące...