Krzyże na pomnik

Krzyże na pomnik LuxStone Granity

Krzyże na pomnik to klasyczny dodatek do nagrobków. Właściwie ciężko sobie wyobrazić pomnik cmentarny bez krzyża. Gdy rozejrzymy się po cmentarzu, to praktycznie każdy nagrobek jest ozdobiony tym akcesorium. Krzyże na pomnik dobiera się odpowiednio do bryły i formy nagrobka. W LuxStone Granity oferujemy Państwu m.in. krzyże stojące, krzyże leżące (nakładane) oraz krzyże piaskowane i grawerowane. Bardzo ciekawym dodatkiem do pomnika są również krzyże drewniane.

Z czego zrobione są krzyże nagrobkowe?

Krzyże na pomnik mogą być wykonane z dowolnego surowca. Najczęściej wybiera się krzyże na pomnik z granitu, gdyż są one spójne z całym projektem pomnika. Są one niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Można także dobrać krzyż granitowy z emblematem ze stali nierdzewnej. Istnieją także krzyże na pomnik wykonane w całości ze stali nierdzewnej, czy brązu oksydowanego. Mogą one mieć kolor srebrny, czarny, czy starego złota. Krzyże drewniane z kolei mają kolor naturalnego drewna i są raczej rzadko stosowane ze względu na trwałość. Wykorzystywane są one zazwyczaj jako element designerski.

Krzyże nagrobne. Oferta LuxStone Granity

Kamieniarstwo LuxStone Granity oferuje krzyże na pomniki z różnego rodzaju surowców, m.in.

  • krzyże granitowe
  • krzyże z brązu
  • krucyfiksy ze stali nierdzewnej
  • krucyfiksy mosiężne
  • krzyże kute
  • drewniane krzyże
  • krzyże piaskowane
  • grawerowane krzyże
  • krzyże rzeźbione

W zasadzie dostaną Państwo u nas również krzyże wykonane z innych materiałów dostępnych na krajowym rynku, jeżeli jest takie zapotrzebowanie. Ceny krzyży na pomnik zależne są od rodzaju wybranego surowca, kształtu i przede wszystkim wymiaru krzyża.

nagrobek granitowy z zielonego granitu i krzyże na pomnik
Nagrobek z zielonego granitu Verde Bahia z krzyżem nakładanym

Krzyże na pomniki piaskowane i grawerowane

Krzyże piaskowane i grawerowane na tablicy napisowej to doskonała alternatywa dla krzyży stojących. Są one o wiele tańsze niż krzyże stojące i prezentują się równie elegancko. Wybierając tą opcję można umieścić dowolny wzór krzyża na pomniku. UWAGA Zamawiając nagrobek w zakładzie kamieniarskim LuxStone Granity wykonujemy krzyż piaskowany na napisówce o dowolnym wzorze całkowicie za darmo.

Pomnik z granitu Blue Night i krzyż na pomnik piaskowany
Nagrobek pojedynczy z granitu Blue Night z krzyżem piaskowanym

Krzyż jako symbol chrześcijański

Krzyż (łac. crux) to dwie linie przecinające się pod kątem prostym, które tworzą jeden z najstarszych symboli świata. Inne nazwy krzyża to krucyfiks, znak Chrystusowy, krzyżyk, czy drzewo święte. Istnieje wiele krzyży na całym świecie, jednak ich symbolika wiąże się nieodzownie z wiarą chrześcijańską.

Krzyże na pomnik służą do oznaczania grobów od dawien dawna. Początkowo oznaczano groby zwykłymi krzyżami prostymi, wykonanymi najczęściej z drewna. Z czasem zastąpiono je krzyżami kamiennymi i metalowymi. Zaczęto tworzyć coraz to nowocześniejsze wzory. Krzyż na nagrobek to nie tylko wysokiej klasy dodatek do nagrobka, ale i symbol chrześcijaństwa. Krzyż jest symbolem odkupienia, ponieważ Jezus Chrystus umarł na krzyżu, aby odkupić nasze grzechy. To również symbol męki i rozpaczy, a także zmartwychwstania. Nie bez znaczenia jest również sama forma krzyża. Oś pozioma łączy człowieka z Bogiem, lub jak kto woli – niebo i ziemię. Z kolei oś pionowa symbolizować ma stosunek człowieka do bliźnich. Całość ma być symbolem czterech stron świata.

Nagrobek z Aurory z krzyżem stojącym
Nagrobek pojedynczy Aurora i krzyż stojący

Krzyże nagrobne. Ogromny wybór

Mnogość krzyży na nagrobek jest przeogromna. W LuxStone Granity można wybrać krzyż z dowolnym emblematem. Największą popularnością cieszą się oczywiście krzyże na pomnik z pasyjką, ale w ofercie mamy również krucyfiksy z różą, płomieniami, różnego rodzaju kolorowymi kryształami i inne. Jeśli są Państwo zwolennikami nowoczesnego stylu, to z pełną odpowiedzialnością możemy polecić krzyże z witrażami.

Krzyże nagrobkowe. Montaż

Krzyże na pomnik są montowane na stałe. Te stojące i nakładane montuje się zazwyczaj przy płycie napisowej. Mogą mieć one różną wysokość, w zależności od życzenia klienta. Krzyże stojące mogą mieć od kilku centymetrów do nawet metra wysokości. Z kolei krzyże leżące montowane są do płyty głównej. Należy się bardzo dobrze zastanowić nad miejscem, w którym krzyż będzie instalowany, ponieważ później bardzo trudno go będzie usunąć, a w miejscu montażu może pozostać ślad.

krzyż stojący witrażowy KS6w
krzyż na nagrobek z witrażem

Dobre ceny krzyży nagrobkowych

Krzyże nagrobkowe dostępne w LuxStone Granity to przede wszystkim najwyższa jakość produktu. Oferujemy akcesoria nagrobkowe, które są nie tylko kwasoodporne, ale i wykazują bardzo dobrą odporność na działanie warunków atmosferycznych. Ponadto są bardzo trwałe i stabilne. Zamawiając krzyż na pomnik w LuxStone Granity masz pewność, że jest to produkt najlepszej kategorii. Oferowany przez nas wachlarz cenowy również zadowoli każdego klienta. Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii krzyży na nagrobek.