Brukowanie

Brukowanie. Układanie kostki wokół nagrobków

Idąc na cmentarz każdy z nas chce, aby grób bliskiej nam osoby prezentował się elegancko i estetycznie. Niestety mokry piasek, czy zalegające błoto w pobliżu nagrobka skutecznie powodują liczne zabrudzenia pomnika. Co można zrobić, aby tego uniknąć? Otóż należy się poważnie zastanowić nad usługą „Brukowanie”, czyli ułożeniem kostki wokół nagrobka. LuxStone Granity zajmuje się układaniem kostki granitowej lub polbrukowej – wszystko zależy od upodobań naszego klienta.

Dlaczego warto ułożyć kostkę wokół nagrobka?

Powodów jest całe mnóstwo – od estetycznego wyglądu, przez łatwość w utrzymaniu otoczenia nagrobka, aż po skuteczną ochronę pomnika przed brudem. Warto pomyśleć nad wybrukowaniem otoczenia pomnika już na etapie stawiania nagrobka. Wysypanie otoczenia pomnika grysem lub ozdobnym żwirem niestety mija się z celem. Przez kamienie będą przechodzić chwasty, a kamienie z czasem pokryje brudny nalot i mech. Zastanów się więc, czy warto tracić pieniądze na tego typu wypełnienia powierzchni przy nagrobku. Nie dość, że będzie przy tym później więcej pracy, to jeszcze po jakimś czasie nie będzie to wyglądało schludnie.

Brukowanie nagrobków Zielona Góra

Jeśli interesuje Cię usługa brukowanie nagrobków Zielona Góra przez kamieniarza LuxStone Granity, wystarczy się z nami skontaktować. Oferujemy układanie kostki wokół grobowców, pomników pojedynczych, a nawet pomników dla dzieci i nagrobków urnowych. Wszystko w bardzo korzystnej cenie.

Brukowanie powierzchni wokół nagrobków
układanie kostki granitowej

Kostka granitowa, czy betonowa. Co wybrać?

Tak, jak już wielokrotnie wspominaliśmy na naszej stronie, granit jest niezwykle odpornym surowcem, jeżeli chodzi o oddziaływanie czynników zewnętrznych, takich jak m.in. ścieranie, uderzenia, zarysowania, czy nasiąkliwość wodna. Kostka polbrukowa nie ustępuje właściwościom tej granitowej, jest jednak znacznie tańsza niż ta z kamienia naturalnego. Różnica pomiędzy obiema rodzajami kostki polega także na tym, że kostka polbrukowa ma równą powierzchnię w przeciwieństwie do swej granitowej koleżanki. Ostateczna cena za wykonanie układanie kostki wokół nagrobków zależna jest od metrażu i rodzaju kamienia. Okolenia grobów kostką betonową to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie.

Korzyści płynące z brukowania otoczenia nagrobka:

  • estetyczny i elegancki wygląd
  • podkreślenie piękna pomnika
  • spójność z koncepcją nagrobka
  • ochrona nagrobka przed zabrudzeniami i wilgocią
  • brak chwastów w otoczeniu pomnika
  • antypoślizgowość
  • długotrwałość
  • szeroka paleta dostępnych kolorów

Brukowanie LuxStone Granity

LuxStone Granity to odpowiedzialna i pełna zaufania firma kamieniarska, która działa kompleksowo. Układanie kostki wokół nagrobka nie jest zajęciem skomplikowanym, aczkolwiek nieumiejętne jej położenie może skutkować zaleganiem wody i tworzeniem kałuż na jej powierzchni. Aby tego uniknąć, należy zlecić brukowanie fachowcom. Nasze doświadczenie oraz pełen profesjonalizm sprawiają, że nasi klienci wychodzą od nas zadowoleni, dlatego też serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług kamieniarskich.