Nagrobki urnowe

Nagrobki urnowe w Polsce coraz popularniejsze

Coraz więcej klientów decyduje się na spopielenie, czyli kremację, jeżeli chodzi o formę pochówku. Z tego powodu nagrobki urnowe cieszą się tendencją wzrostową, jeżeli chodzi o wybór pomnika. Mają one wiele zalet – są nie tylko tańsze od tych tradycyjnych (chociaż ich cena z roku na rok ciągle rośnie), ale mają o wiele mniejszy rozmiar od tych tradycyjnych.

Groby urnowe znane już przed naszą erą

Groby urnowe znane były ludzkości już przed naszą erą – w starożytnej Grecji, w Egipcie, a nawet u pradawnych Słowian. Zmarłych grzebano w urnach, które następnie umieszczano w wydrążonej skale, bądź w ziemi. Często też usypywano na nich kurhany. Nagrobki urnowe nie są więc wynalazkiem nowoczesnej kultury.

Nagrobek urnowy a przyszłość

Szacuje się,że w niedalekiej przyszłości nagrobek urnowy będzie najpopularniejszym pomnikiem wybieranym przez klientów. Już teraz na wielu cmentarzach brakuje miejsc do pochówku, a powiększanie przestrzeni cmentarnej jest dość problematyczne. Nagrobek urnowy zajmuje mało miejsca, a w grobie może być pochowanych nawet kilka osób. Jest to także zdecydowanie tańsza alternatywa niż grób tradycyjny.

Pomnik urnowy a brak miejsca na cmentarzu

Z brakiem miejsc na cmentarzach zmaga się wiele polskich miast, a sporo osób ma problem z kupnem miejsca do pochówku. W wielkich metropoliach wykupienie miejsca na cmentarzu graniczy z cudem. Od wielu lat włodarze miast zachodzą więc w głowę, jak rozwiązać tą kwestię. Jednym z rozwiązań jest budowa tzw. kolumbariów, czyli betonowych ścian, w których umieszcza się urny. Jeżeli jednak wolimy pochować prochy zmarłego w ziemi, doskonałym rozwiązaniem jest pomnik urnowy. Aby dobrze gospodarować terenem cmentarnym zaleca się kremację, jednak wielu Polaków taka forma pochówku jest nie do przyjęcia – bardzo często kojarzy nam się to z II wojną światową. Czy spopielenia w Polsce będą głównym trendem pogrzebowym? Czas pokaże. Poniższy wykres pokazuje preferencje Polaków, jeżeli chodzi o wybór pomników.

Nagrobek urnowy rodzinny

Sporo osób interesuje forma pochówku w grobie rodzinnym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, posiadamy w ofercie również nagrobki urnowe rodzinne, które pozwalają na umieszczenie co najmniej dwóch urn w grobie.

Zalety nagrobków urnowych

  • niższa cena pogrzebu
  • niższa cena miejsca pogrzebowego
  • niższa cena nagrobka w porównaniu do pomnika tradycyjnego
  • łatwy w pielęgnacji
  • zgodny z normami kościoła katolickiego
  • ekologiczny
  • bogate wzornictwo
  • oryginalny wygląd

Wybierz nagrobki urnowe LuxStone Granity

Nasza firma oprócz tradycyjnych pomników ma w ofercie również nagrobki urnowe z granitu. Istnieje także możliwość zamówienia nagrobka urnowego z marmuru, lub trawertynu, jednak LuxStone wyspecjalizowany jest w montażu pomników urnowych granitowych. Już teraz poznaj naszą ofertę pomników urnowych dzwoniąc pod numer 691 407 469.