Nagrobki pojedyncze Zielona Góra wzory i ceny. Ile kosztuje pojedynczy pomnik z granitu?

Jeżeli chodzi o nagrobki pojedyncze w Zielonej Górze, to w firmie LuxStone Granity znajdziesz ich szeroki wybór. Pomniki pojedyncze są najczęściej zamawiane przez naszych klientów, a mnogość wzorów i kolorów sprawia, że jest w czym wybierać. Co to jest w ogóle nagrobek pojedynczy i z jakimi kosztami należy się liczyć, zamawiając pomnik jednoosobowy? Wyjaśniamy.

Co to jest nagrobek pojedynczy?

Nagrobek pojedynczy, często określany również jako nagrobek jednoosobowy, jak sama nazwa wskazuje, nadaje się na groby pojedyncze, w których jest pochowana przeważnie tylko jedna osoba. Ale nie tylko – w takim grobie mogą znajdować się np. dwie trumny – jedna na drugiej, czy urny. Jest to wówczas oczywiście grób wieloosobowy, ale można na nim postawić pomnik jednoosobowy.

To, czy pomnik jest pojedynczy, czy podwójny wpływa znacząco na cenę nagrobka. Jego rozmiar często zależny jest od wytycznych administracji cmentarza i tego, ile miejsca znajduje się obok „sąsiada”. Jeśli szukasz nagrobka pojedynczego w Zielonej Górze, to firma kamieniarska LuxStone Granity gwarantuje jego fachowy montaż.

Jakie są wymiary pomnika pojedynczego?

Wymiary pomnika pojedynczego są zależne od kilku rzeczy. Przede wszystkim od wykupionego miejsca na cmentarzu i wytycznych administracji cmentarza.

Pomniki mogą być małe i dyskretne, jak np. symboliczne tablice pamiątkowe, które można zamontować na ścianie lub postawić na małym cokole. Mogą też być duże i okazałe, np. posągi na placach publicznych lub inne monumentalne rzeźby. Często wielkość pomnika jest dostosowywana do otoczenia, w którym ma zostać umieszczony, aby zachować proporcje i estetykę.

Standardowy wymiar nagrobka pojedynczego to 90×180 cm. Można oczywiście zamówić nagrobek pojedynczy w większym rozmiarze, ale jest to zależne od miejsca na cmentarzu.

Pojedyncze pomniki na cmentarz wzory ceny

Metod czczenia pamięci o zmarłych, bliskich nam osobach jest wiele. Zależały one oraz zależą tak naprawdę od tradycji oraz kultury poszczególnych narodów. U nas jednym z takich elementów, czy też symboli, do których przywiązuje się wagę i które pomagają nam pamiętać o bliskich, zmarłych osobach – są nagrobki cmentarne. W Polsce wielu ludzi dba o to, aby to miejsce pochówku ukochanej osoby było na swój sposób wyjątkowe, zadbane… Aby to było miejsce, gdzie można przyjść, spokojnie się pomodlić i powspominać dobre chwile spędzone za życia z daną osobą.

Pojedyncze pomniki na cmentarz buduje się przeważnie z naturalnego kamienia różnego rodzaju. Nagrobki granitowe są tutaj jednymi z tych, które wybierane są najczęściej, ponieważ ten kamień ma ogromne zalety doceniane przez wielu ludzi. Sporym zainteresowaniem cieszą się także tzw. nagrobki chińskie ze względu na swą cenę. Klient nie musi się decydować na konkretny wzór nagrobka pojedynczego. Zawsze można dostosować wzór, czy kolor do indywidualnych wymagań klienta. Rzadziej ma to miejsce w przypadku nagrobków pojedynczych z Chin, które to oferuje większość zakładów kamieniarskich. Tutaj pole do modyfikacji jest bardzo wąskie, aczkolwiek głównym atutem takiego nagrobka pojedynczego jest przede wszystkim jego cena.

Jeśli interesują Cię nagrobki pojedyncze w Zielonej Górze, to zachęcamy do odwiedzenia naszej galerii zdjęć, gdzie znajdziesz ciekawe wzory nagrobków pojedynczych. Ich ceny zależne są m.in. od koloru, rozmiaru, czy miejsca montażu.

Pomnik jednoosobowy – co wybrać?

Wybór odpowiedniego modelu, czy ornamentu na pomniku jednoosobowym jest bardzo trudnym zadaniem. Wielu ludzi dokonując wyboru pomnika kieruje się emocjami. Chcemy, aby nagrobek przypominał nam Zmarłego – na przykłady aby był w kolorze, jaki lubiła osoba Zmarła, bądź znajdował się na nim element nawiązujący do życia danej osoby. Dlatego nasz zakład kamieniarski podchodzi indywidualnie do każdego klienta – chętnie wykonujemy nagrobki pojedyncze według autorskich pomysłów naszych zleceniodawców. Staramy się jednak także doradzać naszym klientom na etapie decyzji o wyborze pomnika pojedynczego, ale ostateczny wybór należy oczywiście do Państwa.

nagrobki pojedyncze Zielona Góra

Pomnik pojedynczy. Jaki materiał wybrać na pomniki jednoosobowe?

Pomniki pojedyncze wykonuje się z różnych materiałów – granitu, marmuru, konglomeratu kwarcowego i innych. LuxStone Granity zajmuje się montażem pomników pojedynczych granitowych, ale jeśli klient ma życzenie, wykonujemy także nagrobki z innych kamieni naturalnych. Granit jest jednak naszym skromnym zdaniem najlepszym surowcem do produkcji pomników cmentarnych. Jego trwałość i cenne właściwości fizykochemiczne sprawiają, że pomnik z granitu to inwestycja na dziesięciolecia.

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele ciekawych kolorów granitu. Jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej skomplikowany wzór nagrobka pojedynczego w Zielonej Górze.

Pomniki pojedyncze nowoczesne cena

Cena nagrobka pojedynczego jest z pewnością niższa niż nagrobków podwójnych. Jest ona zależna m.in. od koloru kamienia, wyboru odpowiedniej inskrypcji, czy emblematu, wymiarów grobu, grubości kamiennej płyty. LuxStone Granity oferuje bardzo korzystne ceny pomników nagrobnych. Ustalamy je indywidualnie podczas spotkania. Zachęcamy również do skorzystania z usługi brukowania – po montażu nagrobka układamy estetyczną kostkę brukową, lub granitową wokół pomnika, dzięki czemu całość prezentuje się niezwykle efektownie. Na życzenie klienta pomagamy również dobrać galanterię nagrobną w postaci wazonów, krzyży, czy figur. Zajmujemy się także montażem ławek cmentarnych.

Przede wszystkim, aby zakład kamieniarski mógł podać wycenę nagrobka, należy podać podstawowe dane:

  • czy ma to być nagrobek granitowy, czy z jakiegoś innego kamienia
  • ile osób jest pochowanych w grobie – czy ma to być nagrobek na jedną osobę, na dwie, czy też będzie to grobowiec rodzinny lub pomnik na urnę z prochami zmarłego, bądź nagrobek dziecięcy
  • czy miejsce na cmentarzu, gdzie została pochowana dan osoba, to mogiła ziemna, czy murowana (zwana piwniczką)
  • czy nowy nagrobek ma zostać postawiony na miejscu starego, który trzeba zdemontować
  • jaki wzór nagrobka wybiera się (dla zakładu kamieniarskiego są to istotne informacje odnośnie rozmiarów poszczególnych elementów)
  • jaką metodą mają zostać wykończone krawędzie, napisy, jaka ma być faktura powierzchni
  • jakiego typu (jeśli w ogóle) dodatki mają zostać zamontowane – np. krzyż, jakaś figurka, wazon itp.
  • czy w ramach usługi, firma ma również zrobić coś wokół nagrobka (np. ułożenie kostki brukowej, wbetonowanie ławeczki do siedzenia itp.)

Nagrobek pojedynczy granitowy – szeroki wybór w Zielonej Górze

W LuxStone Granity znajdziecie szeroką gamę nagrobków pojedynczych z granitu w najróżniejszych fasonach, kolorach i wzorach. Wszystko w bardzo przystępnych cenach. Naszym głównym celem jest zadowolenie naszych klientów oraz stworzenie najwyższej jakości nagrobków, które będą służyć przez bardzo długie lata. Przyjdź do naszego zakładu kamieniarskiego na ul. Chabrową 14 a w Zielonej Górze lub skontaktuj się z nami telefonicznie, aby uzyskać poradę w zakresie montażu nagrobka i jego wyceny. Nasza firma działa kompleksowo, dlatego chętnie doradzimy Państwu w każdej kwestii dotyczącej montażu pomnika i doboru akcesoriów nagrobkowych.

pojedyncze pomniki na cmentarz wzory ceny

Nagrobki jednoosobowe mają długą historię

Już od wieków groby, czy też nagrobki upamiętniające ludzi, którzy „odeszli z tego świata” – były i są budowane na Ziemi w przeróżnej postaci. Na przykład w starożytnym Egipcie były to tzw. mastaby oraz piramidy (gdzie chowano faraonów), które do dzisiaj się zachowały. W starożytnej Grecji były to grobowce w postaci budowli zwanych mauzoleum oraz tolos, a także kamienne płyty nagrobne pionowo ustawiane – nazywane stela. Starożytny Rzym słynie np. z sarkofagów.

Także na przestrzeni wieków oraz w zależności od tego, w której części świata, w jakiej kulturze itd., ta tradycja związana z pochówkiem znacznie się różniła i nadal różni. W obecnych czasach u nas stawia się nagrobki na cmentarzach, a na przykład w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych (co zapewne wielu z nas widziało choćby nawet w filmach), jest zupełnie inne podejście do tej sprawy – czyli stawia się tam po prostu biały krzyż w trawniku, gdzie na tym krzyżu widnieje imię i nazwisko zmarłej osoby i tak wygląda cały cmentarz. W Polsce najczęściej spotyka się na nekropoliach nagrobki pojedyncze z granitu, które są najtrwalsze na rynku.

Nagrobki pojedyncze z granitu w Zielonej Górze

Dlaczego ludzie wybierają nagrobki pojedyncze z granitu? Z dość prostego powodu – granit jest skałą bardzo twardą (niektórzy twierdzą, że niemal niezniszczalną), wytrzymałą na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne (np. na ścieranie, zarysowania). Materiał ten jest dostępny w wielu różnych barwach. Natomiast to, co jest tutaj bardzo istotne – nagrobki granitowe potrafią wyglądać jako nowe przez wiele lat. Wystarczy tylko dbać odpowiednio o kamień. Raz w roku można na przykład impregnować nagrobki odpowiednim preparatem. Należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego środka przeznaczonego do granitu.

Pomniki pojedyncze – kiedy montaż?

Nagrobki pojedyncze stawia się przeważnie po ok. pół roku od pogrzebu zmarłej osoby, aczkolwiek ważna jest tutaj przede wszystkim temperatura. Powinna być ona wyższa niż zero stopni Celsjusza. Bardzo istotne tez jest to, gdzie pochowano daną osobę – czy w mogile ziemnej, czy w murowanej. Jeśli jest to mogiła murowana, to już w zasadzie nawet po ok. 2 tygodniach od jej wybetonowania, można postawić nagrobek pojedynczy granitowy (lub inny). Jeśli jest to mogiła ziemna, to trzeba więcej czasu odczekać, aż ziemia „uleży” się, aby można było zrobić fundament pod pomnik. Średnio jest to od ok. 3 – 6 miesięcy, aczkolwiek to też zależy od pogody.

Bardzo ważną kwestią tutaj też jest rodzaj nagrobka – czy będzie to nagrobek dla jednej osoby zamknięty na stałe, czy np. grobowiec rodzinny, który będzie za jakiś czas „otwierany” w celu pochowania kolejnych osób. Bo w każdym przypadku, zasady będą tutaj trochę inne.

Zachęcamy do zapoznania się z dalszymi informacjami na temat oferowanych przez nas pomników cmentarnych oraz akcesoriów nagrobkowych. Wysoka jakość usług gwarantowana.

Nagrobek pojedynczy z granitów Galaxy Star i Brąz Królewski
Pomnik z kamieni Galaxy Star i Brąz Królewski