pomnik cmentarny wzory

Pomnik na cmentarz wzory to obowiązkowa rzecz, jaką musimy wykonać po pogrzebie. Sezon kamieniarski 2020 właśnie dobiega końca, dlatego prezentujemy Państwu zestawienie najciekawszych i najpopularniejszych pomników cmentarnych wśród klientów LuxStone Granity.

Pomnik na cmentarz wzory

Pomnik na cmentarz i jego wybór to kwestia indywidualna. Na podstawie popularności niektórych modeli nagrobków, stworzyliśmy swoistą listę wzorów, która cieszy się największym zainteresowaniem. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, bardzo chodliwe były wzory pomników cmentarnych, które charakteryzowały się kontrastami. Tak, kontrastowe zestawienia granitów nadal odgrywają bardzo dużą rolę w doborze pomnika. Ale nie tylko. Wielu klientów decydowało się na tak zwane kompleksowe usługi kamieniarskie, które obejmowały nie tylko montaż pomnika na cmentarz, ale i okładziny granitowej oraz doborze odpowiednich akcesoriów nagrobkowych.

I miejsce pomniki granitowe wzory

Nasz ranking pomników na cmentarz w roku 2020 wygrywa pojedynczy nagrobek granitowy wykonywany kompleksowo. Podobny wzór można oczywiście wykonać przy pomniku podwójnym. Poniższe zdjęcie nie oddaje w pełni uroku czarnego granitu Blue Night z niebieściutkimi drobinkami, które to właśnie sprawiają, że ten kamień jest tak ceniony i oryginalny. Granit Blue In The Night, bo tak jest również zwany, został tutaj zestawiony z najbardziej ciemnym kamieniem naturalnym jaki znamy, a jest nim Czarny Szwed. Do tego typu granitów pasuje najbardziej złote liternictwo.

Wzór tego pomnika na cmentarz jest dość prosty i niezbyt skomplikowany, jednak bardzo dużą rolę odgrywa tutaj cała otoczka. Trzy lampiony cmentarne w jednakowym wzorze skutecznie przyciągają nasz wzrok. Pięknie rozświetlają one pomnik po zmroku. Dodatkowym atutem jest delikatnie wkomponowany wazon cmentarny, który umiejscowiony jest z boku pomnika, aby całość nie była zbyt przesadna.

Dookoła nagrobka zamiast wszechobecnej kostki brukowej zaproponowaliśmy klientom niezwykle elegancką i trwałą okładzinę granitową w szarym kolorze. Została ona wykonana z naszego polskiego granitu, podobnie jak estetyczna ławka, która stanowi całość tego wzoru pomnika cmentarnego. Cena tego zestawu nie należała oczywiście do najniższych, jednak wystarczy spojrzeć na całość projektu, żeby się przekonać, że warto było wydać trochę więcej pieniędzy, niż na standardowy pomnik.

pomnik na cmentarz wzory
granit Blue Night i Czarny Szwed

II miejsce pomniki na cmentarz wzory

Zaszczytne drugie miejsce w naszym zestawieniu wygrał w cuglach pomnik podwójny z rabatką. Tutaj również mamy do czynienia z dwoma kolorami granitów, polegające na zestawieniu ciemnoszarej Impali z jasno szarym granitem strzelińskim. Niejednoznaczna i oryginalna tablica napisowa została wzbogacona o złoty krzyż nagrobkowy nakładany.

Ten wzór pomnika na cmentarz cieszy się bardzo dużym powodzeniem ze względu na możliwość posadzenia kwiatów cmentarnych. Zazwyczaj odradzamy naszym klientom wzory nagrobków z miejscem na kwiaty na płycie głównej, ponieważ może to z czasem prowadzić do osadzania się ziemi i przechyłów pomnika.

Rabatka kwiatowa została wykonana w okładzinie granitowej, która okala pomnik. Można tam sadzić kwiaty cmentarne bez obaw, że doprowadzi to w efekcie końcowym do uszkodzenia nagrobka. Całość prezentuje się niezwykle efektownie i polecamy takie rozwiązania szczególnie dla klientów, którym bardzo zależy na kwitnących nagrobkach.

nagrobek z rabatką
Nagrobek z rabatką z Czarnego Szweda i Strzelina z wazonem

III miejsce pomnik cmentarny z okładziną

Trzecie miejsce i trzeci pomnik cmentarny z okładziną. Przypadek? Nie sądzimy. Coraz więcej klientów decyduje się na okładzinę granitową zamiast brukowania powierzchni wokół nagrobka. Wszystkie elementy pomnika idealnie do siebie pasują zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym. Całość stanowi bardzo intrygującą i zaskakującą fuzję barw – kremowego granitu Shivakashi rodem z Indii oraz europejskiego kamienia Czarny Szwed. Oba kolory granitu są wprost stworzone dla siebie.

Bryła pomnika cmentarnego nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jeśli jednak dodamy do tego złote litery piaskowane, piękny akcent kolorystyczny i funkcjonalną okładzinę granitową, uzyskamy nieprawdopodobnie ciekawy efekt wizualny.

pomniki cmentarne wzory
granit Shivakashi i Czarny Szwed

IV miejsce nagrobek kontrastowy

Beżowo-czarne zestawienia granitów chyba nigdy nie wyjdą z mody. Obserwujemy coraz większe, niegasnące zainteresowanie właśnie takimi kompozycjami kamieni. Prezentowany pomnik pojedynczy z kremowego granitu Shivakashi w połączeniu z ciemnoszarą Impalą intryguje nie tylko wielu naszych klientów, ale i wielu przechodniów, którzy zatrzymują się na cmentarzu, aby przyjrzeć się bliżej tej kompozycji.

Niestandardowa tablica napisowa w dwóch kolorach zachwyca nie tylko swoim kształtem i połączeniem kolorystycznym, ale i dbałością o detale oraz ułożeniem poszczególnych elementów nagrobka. Części tego pomnika zostały bowiem ułożone po przekątnej, co tylko podkreśla fantastyczny i niestandardowy wygląd tego pomnika. Czy ten wzór pomnika cmentarnego wyglądałby tak samo intrygująco, gdyby był wykonany w jednym kolorze? Szczerze w to wątpimy. Dlatego też nie dziwią nas już zaskakujące mariaże barw granitu.

pomnik pojedynczy z granitu Shivakashi i Impala
Shivakashi i Impala

V miejsce wzory pomnika na cmentarz

Ostatnie, ale przecież wysokie miejsce w naszym zestawieniu najbardziej przykuwających uwagę pomników na cmentarz zajął nagrobek urnowy. Nie jest to byle jaki pomnik, bo okraszony licznymi dodatkami na nagrobek. Ten wzór pomnika urnowego wykonano z ciemnoszarej Impali, a na tablicy napisowej zaobserwujemy dodatkowo Czarny Szwed. Napisy oraz krzyż wykonano metodą piaskowania, a litery w kolorze złota chyba najładniej prezentują się na tak ciemnej powierzchni. Tanie nagrobki to przede wszystkim nagrobki urnowe, które cieszą się coraz większą popularnością wśród naszych klientów.

Nasze zestawienie zamyka kolejny pomnik z okładziną granitową, wykonaną z kamienia strzegomskiego. Okładzina jest płomieniowana, co zapobiega poślizgom i podkreśla urodę pomnika na cmentarz. Nietuzinkowy lampion cmentarny z granitu oraz wazon nagrobkowy stanowią ciekawy dodatek do pomnika. Wygodna ławka ze schowkiem na narzędzia, czy znicze ułatwi wizyty na cmentarzu nie tylko starszym osobom, ale i każdemu odwiedzającemu grób.

wzory pomników urnowych
Pomnik urnowy z ławką i okładziną

Pomniki cmentarne wzory

W zakładzie kamieniarskim LuxStone Granity możesz zamówić nie tylko przykuwające wzrok nagrobki granitowe, ale różne dodatki do pomników. Zachęcamy również do zastanowienia się nad wyborem okładziny granitowej, która będzie chyba powoli wypierać kostki granitowe i polbrukowe z naszych cmentarzy. Zapraszamy do kontaktu.