stroiki na Boze Narodzenie na cmentarz

Boże Narodzenie tuż, tuż. Co roku zastanawiamy się nad tym, jak udekorować grób na święta. Gotowe stroiki na Boże Narodzenie na cmentarz są dość drogie. W dodatku w dobie koronawirusa jarmarki świąteczne nie funkcjonują, więc nie ma za bardzo gdzie ich kupić. Podpowiadamy więc, jak zrobić stroik na cmentarz.

Jak zrobić stroiki na Boże Narodzenie na cmentarz?

Ozdobą całoroczną, która dekoruje nagrobki naszych bliskich są wszelkiego rodzaju akcesoria nagrobkowe. Przy okazji grudniowych świąt bardzo dużo osób kupuje także lampiony na cmentarz, które pięknie prezentują się na ośnieżonych nagrobkach. Raz w roku możemy się jednak pokusić o stworzenie oryginalnej i ciekawej dekoracji, jaką są stroiki na Boże Narodzenie na cmentarz. Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się głównie z zapachem igliwia. Nie bez przyczyny więc bardzo często w stroikach świątecznych wykorzystuje się gałązki jedliny. Częstym dodatkiem jest również ostrokrzew kolczasty, ze względu na ciekawe, zielone liście oraz czerwone owoce.

W stroikach bożonarodzeniowych na cmentarz króluje zieleń, złoto oraz czerwień. Właściwie w każdym stroiku pojawiają się gałązki igliwia, szyszki, bombki i znicze. Można więc za jednym zamachem stworzyć kilka oryginalnych stroików bożonarodzeniowych na groby naszych bliskich. Podpowiadamy, jak niskim kosztem zrobić samemu świąteczną ozdobę na nagrobek. Możesz się także przeczytać na naszym blogu, jak zrobić stroiki wielkanocne na cmentarz. Z pewnością znajdziesz tutaj garść ciekawych wskazówek.

Stroik na Boże Narodzenie na cmentarz krok po kroku

Stroik na Boże Narodzenie na cmentarz to naprawdę prosta sprawa. Wystarczy zdobyć kilka surowców i już możemy się cieszyć pięknym wieńcem do przyozdobienia grobu bliskiej nam osoby. Nasza propozycja na stroik bożonarodzeniowy na cmentarz wykorzystuje sztuczny śnieg. Taki wieniec wygląda jakby był oprószony białym puchem i prezentuje się naprawdę elegancko w towarzystwie wszechobecnej czerwieni. Do przygotowania takiego stroika będą nam niezbędne:

 • gałązki świerkowe
 • drut florystyczny
 • sztuczny śnieg w sprayu
 • sztuczne czerwone jabłuszka
 • szyszki
 • czerwona wstążka
 • klej na gorąco

Potrzebny czas: 30 minut

Jak zrobić stroiki na Boże Narodzenie na cmentarz? Wystarczy odrobina kreatywności i dosłownie kilka produktów. Tak przygotowany stroik można umieścić nie tylko na nagrobku, ale i z powodzeniem można nim ozdobić nasze wnętrza. Zobacz jak zrobić stroik bożonarodzeniowy na cmentarz.

 1. Jak zrobić stroiki na Boże Narodzenie na cmentarz. Przygotuj żywe gałązki świerkowe

  Z gałęzi świerku formujemy okrąg, wykorzystując do tego drut florystyczny. Mają one niesamowity zapach, który będzie się utrzymywał przez dłuższy czas. Warto wybierać dłuższe gałązki, aby nie wystawały nam na zewnątrz.

  stroik na Boże Narodzenie na cmentarz krok po kroku

 2. Przyklejamy wstążkę do stroika bożonarodzeniowego na cmentarz

  Tak uformowany wieniec bożonarodzeniowy dekorujemy przyklejając do niego za pomocą kleju na gorąco pozostałe elementy. Najpierw u góry wieńca przyklejamy dużą wstążkę. To ona będzie stanowiła główny element naszej dekoracji.

  jak zrobić stroik bożonarodzeniowy na cmentarz

 3. Przyklejamy czerwone jabłuszka

  Następnie do naszego stroika bożonarodzeniowego na cmentarz kleimy sztuczne, czerwone jabłuszka, które pięknie będą kontrastować z bielą śniegu. Musimy jednak uważać, aby nie przesadzić z ilością tej dekoracji, gdyż inaczej nasz wieniec będzie wyglądał kiczowato. Wystarczy dosłownie kilka sztuk, aby stroik prezentował się naprawdę elegancko.

  stroiki na Boże Narodzenie na cmentarz jak zrobić

 4. Kleimy szyszki

  Oczywiście kolejną ozdobą, której nie może zabraknąć przy naszym stroiku na Boże Narodzenie na cmentarz są szyszki. Szyszki możemy pozbierać będąc na spacerze w lesie. Można je delikatnie spryskać sprayem, na przykład w kolorze srebra, złota lub bieli. Będą piękną ozdobą każdego stroika bożonarodzeniowego na cmentarz. Oczywiście najlepiej wybrać szyszki sosnowe, bądź modrzewiowe, ponieważ mają niewielki rozmiar.

  stroiki bożonarodzeniowe na cmentarz

 5. Spryskujemy nasz stroik na Boże Narodzenie na cmentarz śniegiem w sprayu

  Całość spryskujemy śniegiem w sprayu. Należy też pamiętać, iż sztuczny śnieg może się rozpłynąć w przypadku deszczowej pogody. Najlepiej więc stworzyć go jeśli wiemy, że aura będzie w święta sprzyjać. I gotowe.

  stroiki Boże Narodzenie cmentarz

Stroik świąteczny z brzozy na nagrobek

Inny ciekawy wieniec bożonarodzeniowy na cmentarz jest wykonany w całości z bardzo trwałych materiałów i nie należy się obawiać, że brzydka pogoda zniszczy jego wygląd. Mało tego – po świętach Bożego Narodzenia możemy go schować na pawlaczu na przyszły rok. Do stworzenia tego stroika bożonarodzeniowego na grób wyjątkowo nie będziemy potrzebować jedliny.

Potrzebne materiały:

 • podkład pod stroik
 • kora brzozowa
 • szyszki
 • różnego rodzaju patyczki
 • suszone kwiaty, orzechy
 • klej na gorąco
 • bombki w kolorze srebrnym i białym

Do naszego podkładu pod stroik w kształcie okręgu przyklejamy za pomocą kleju na gorąco białą korę brzozową. Brzoza to naturalna dekoracja, która przepięknie wygląda we wszelkiego rodzaju stroikach. Po umocowaniu kory brzozowej do naszego wieńca przystępujemy do klejenia szyszek, patyczków oraz wszelkiego rodzaju suszonych kwiatów, które udało nam się zachować latem. Możemy wykorzystać również łupiny orzechów włoskich, bądź też całe orzechy. Naprawdę ciekawie wyglądają one w stroiku bożonarodzeniowym na nagrobek. Ozdoby przyklejamy dość gęsto, aby podkładka pod stroik stała się praktycznie niewidoczna. I voila. Całość dekorujemy jeszcze maleńkimi bombkami, najlepiej w kolorze bieli i srebra.

stroik bożonarodzeniowy na cmentarz z brzozy

Stroiki bożonarodzeniowe na cmentarz

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, najczęściej do tworzenia stroików na Boże Narodzenie na cmentarz wykorzystuje się gałązki świerkowe. Poniżej prezentujemy propozycję stworzenia takiego stroika krok po kroku.

Potrzebne materiały:

 • kilka gałązek świerku
 • szyszki
 • czerwony spray, najlepiej z brokatem
 • kilka niewielkich bombek
 • znicze w kolorze czerwonym
 • klej na gorąco

Aby zrobić stroik na Boże Narodzenie na cmentarz z wyżej podanych materiałów, musimy stworzyć okrąg z gałązek świerku. Czerwonym sprayem spryskujemy nasze szyszki. Najlepiej, aby taki spray miał w sobie brokat, wówczas szyszki pięknie będą się mieniły w blasku zniczy. Klej na gorąco jest nieodzownym elementem tworzenia wszelkiego rodzaju rękodzieła. Tutaj za jego pomocą przyklejamy szyszki i bombki do jedliny. Na koniec dekorujemy nasz stroik bożonarodzeniowy na cmentarz zniczami na baterie. Warto zadbać, aby kolor zniczy był spójny z całym projektem.

stroik na Boże Narodzenie na cmentarz

Stroik na cmentarz bożonarodzeniowy

Podobnie jak w przypadku powyższych stroików bożonarodzeniowych na groby, możemy wykorzystywać ciągle te same produkty. Dużym zainteresowaniem cieszy się stroik na cmentarz bożonarodzeniowy w stylu eko. Do zrobienia świątecznego wieńca w stylu eko na cmentarz potrzebujemy:

 • kilka gałązek wikliny, lub witek brzozowych
 • gałązki cyprysu
 • klej na gorąco
 • spray złoty lub srebrny
 • kilka szyszek
 • mech chrobotek
 • znicze na baterie

W dobie eko rozwiązań wielu z nas stawia na naturalność. Przepiękną ozdobą nagrobka na Boże Narodzenie będzie wieniec adwentowy, czy świąteczny wykonany z gałązek wikliny i innych, naturalnych dodatków. Żeby zrobić taki stroik na cmentarz wystarczy zrobić okrąg z wikliny. Jeśli akurat nią nie dysponujemy, możemy z powodzeniem wykorzystać gałązki brzozowe, czy wierzbowe, ponieważ lekko poddają się zginaniu i są bardzo elastyczne. Pomiędzy wiklinę wystarczy wpleść kilka zielonych gałązek cyprysu. Za pomocą kleju na gorąco przyklejamy szyszki. Możemy je uprzednio pomalować na złoto, lub biel specjalnym sprayem. Ciekawym dodatkiem do takiego stroika adwentowego będzie mech chrobotek. W tak przygotowany stroik z powodzeniem możemy dodać znicze na baterie, które będą rozświetlać ciemne popołudnia i wieczory.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym wpisem blogowym pt. „Choinki na cmentarz„, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat ozdabiania grobu na święta.

Stroik Boże Narodzenie na cmentarz i inne ozdoby

Stroiki na Boże Narodzenie na cmentarz to doskonały pomysł na kreatywne spędzenie czasu oraz udekorowanie grobów naszych bliskich. W końcu święta Bożego Narodzenia są raz w roku, więc warto zadbać o estetyczny i świąteczny wygląd nagrobka. Lampiony na cmentarz ciekawie podkreślą urodę naszego stroika bożonarodzeniowego na pomnik cmentarny. W firmie kamieniarskiej LuxStone Granity w Zielonej Górze znajdziesz szeroki asortyment wszelkiego rodzaju akcesoriów nagrobnych, w tym oprócz lampionów także ciekawe wazony cmentarne. Zapraszamy.