kamień naturalny w nowoczesnych wnętrzach

Gdzie stosowany jest kamień naturalny?

Kamień naturalny jest wyrazem elegancji i dobrego smaku. Coraz częściej można go spotkać w nowoczesnych aranżacjach wewnątrz budynków, najczęściej w kuchniach i salonach. Kamienie naturalne stosowane są przeważnie do budowy schodów z granitu, parapetów kamiennych, posadzek granitowych. Ze względu na niepalność i niebywałą trwałość można obudować granitem ramy kominkowe.

Granit ma także niskie właściwości higroskopijne, czyli nie pochłania wilgoci. Z powodzeniem może więc być stosowany w łazienkach, czy kuchniach. Dużą popularnością cieszą się tzw. wyspy kuchenne wykonane z kamienia.

Granit we wnętrzach

Granit jest często używany we wnętrzach ze względu na trwałość i kolorystykę. Najczęściej gości w naszych wnętrzach kolor ciemnoszary i czarny, ale także łososiowy, czy beżowy. Ziarnista struktura granitu i polerowana powierzchnia sprawiają, że pomieszczenia nabierają głębi i sprawiają wrażenie niezwykle estetycznych i luksusowych. Kamień naturalny sprowadzamy praktycznie z całego świata.

Kamień naturalny przyjazny dla alergików

W dobie dbałości o ekologię wybór kamieni naturalnych do wykończenia wnętrz jest jak najbardziej na czasie – oferowane przez nas granity nie uczulają, nie zawierają żadnych szkodliwych dodatków i są przyjazne dla środowiska. Jest to więc idealne rozwiązanie dla alergików i ekologów. Wybierając kamień mamy pewność, że nie będzie on uwalniał żadnych toksycznych substancji, a jego pozyskanie jest w 100% naturalne.
Idealny do każdego domu

Kamień naturalny pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Wprowadza w naszym otoczeniu przytulną i ekskluzywną atmosferę. Zastosowanie tego surowca w domach łączy funkcjonalność z nowoczesnym designem. Granit jest materiałem ponadczasowym i może być dopasowany pod indywidualne życzenie klienta. Łatwo poddaje się obróbce i można go wielokrotnie wykorzystywać. Jeśli zamierzasz przeprowadzić remont w swoim domu, lub jesteś na etapie projektowania wnętrz, zachęcamy do zastanowienia się nad wyborem kamieni naturalnych.

kamień naturalny w nowoczesnych wnętrzach
kamień naturalny w nowoczesnych wnętrzach

You must be logged in to post a comment.