Wzory nagrobków granitowych ranking

Wzory nagrobków LuxStone Granity to subiektywny ranking naszego zakładu kamieniarskiego. Wybór pomnika cmentarnego to nie lada problem dla bliskiej rodziny Zmarłego. Będąc w żałobie bardzo ciężko jest nam oglądać wzory pomników cmentarnych. Tutaj pomocny może się dla nas okazać zakład kamieniarski LuxStone Granity, w którym pracują wykwalifikowani pracownicy. Oni bardzo chętnie nam doradzą nie tylko w doborze odpowiedniego wzoru nagrobka, ale i pomogą wybrać odpowiedni kolor i rodzaj kamienia naturalnego. Poniżej prezentujemy ranking najlepiej sprzedających się nagrobków w LuxStone Granity w I półroczu 2019.

Wzory nagrobków 2019

Wzory nagrobków 2019 to ciekawe zestawienie najbardziej popularnych wzorów pomników granitowych w naszym zakładzie kamieniarskim. Znajdą tutaj Państwo zarówno pomniki nowoczesne, jak i wzory nagrobków klasycznych. Nie bez znaczenia są również kolory nagrobków, które nadają pomnikowi elegancji i ciekawego wyglądu. W rankingu zostały ujęte zarówno pomniki pojedyncze, jak i nagrobki podwójne.

wzory nagrobków
Plac wystawowy firmy LuxStone Granity

I wzór nagrobka Madura Gold ze Szwedem

Pierwsze miejsce w naszym subiektywnym rankingu zajął pomnik wykonany z granitów Madura Gold i Czarnego Szweda. Nagrobek, który widzą Państwo na zdjęciu, to absolutny bestseller w naszym zakładzie kamieniarskim. Jest to pomnik cmentarny, który ma dość prostą, klasyczną budowę, jednak gra niesamowitych, kontrastujących kolorów sprawia, że bardzo przyciąga on wzrok naszych klientów.

Pomnik jest zrobiony ze złocistego granitu Madura Gold, który pochodzi z Indii. Ten nieprawdopodobnie piękny kamień ma bardzo ciekawe uziarnienie i żyłowanie, cechujące się ciemniejszą, jakby brązową barwą. Płyta napisowa oraz eleganckie dodatki na szyjce wykonane są z eleganckiej czerni granitu Szwed. Granitowy wazon w postaci Czarnego Szweda jest pięknym uzupełnieniem całości, lecz można dobrać do niego na przykład akcesoria nagrobkowe ze stali nierdzewnej lub szkła hartowanego.

Granit Madura Gold w połączeniu ze Szwedem
nagrobek pojedynczy madura gold i szwed

Niestety zdobycie granitu Madura Gold to prawdziwe wyzwanie. Od dawna nigdzie na rynku nie można zakupić tego kamienia. Ostatni nagrobek w tym kolorze zamontowaliśmy w pod Świebodzinem w czerwcu bieżącego roku. Nie chcemy jednak Państwa zasmucać. Prezentowany wzór nagrobka można wykonać z innego, jasnego granitu, który jest bardzo podobny do Madury. Podobne kolory granitu to np. złocista Juparana Gold, beżowy Kashmir Gold lub Shivakashi.

II Wzory pomników. Brąz Królewski

Nagrobek podwójny z granitu Brąz Królewski
Granit Brąz Królewski nagrobek podwójny

Na drugim miejscu w naszym rankingu zajął, a jakże, Brąz Królewski. Brąz Królewski to chiński granit, a nie wzór nagrobka. Praktycznie każdy dostępny na naszym placu wzór nagrobka w kolorze beżu schodzi od ręki. Granit ten niczym nie ustępuje właściwościom innym kamieniom, jest jednak o wiele bardziej korzystny cenowo od innych granitów. Czy to niezwykle atrakcyjna cena, czy może kolor kamienia tak bardzo urzeka naszych klientów – nie wiemy. Jeszcze tego nie ustaliliśmy 😉 Prawdą jednak jest, że chiński granit podbija polski rynek i na pewno zagości na naszych cmentarzach na długo.

III Wzory nagrobków w kształcie łzy

Na zdjęciu obok możemy podziwiać bardzo popularny wzór nagrobka cmentarnego. Tablica napisowa ma kształt łzy, która symbolizuje rozpacz i żałobę, ale również wodę. Woda z kolei jest symbolem życia, co może nawiązywać do życia wiecznego.

Po lewej stronie obok płyty napisowej znajduje się krzyż stojący, wykonany w całości z granitu. Płyta główna jest prosta, bez żadnych udziwnień, co nawiązuje do tradycyjnych wzorów pomników cmentarnych. Jednak barwa nagrobka oraz prosty kształt doskonale łączą w sobie cechy zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne. Nagrobek został w całości wykonany z indyjskiego granitu Aurora, który cechuje się ciekawą ziarnistością oraz niezwykłą czerwono-czarną barwą. To właśnie niezwykły kolor tego pomnika i ciekawa forma sprawiają, że pomnik zajął zaszczytne trzecie miejsce w naszym rankingu.

Wzór nagrobka z granitu Aurora
Granitowy nagrobek Aurora

IV Wzór pomnika cmentarnego fala

Wzór nagrobka z granitu Strzelin
Granit strzeliński nagrobek pojedynczy

Poza podium uplasował się nagrobek w kształcie fali, jednak nie oznacza to przegranej. Prezentowany obok wzór pomnika cmentarnego to prawdziwy hit. Pomnik został w całości wzniesiony z polskiego, szarego granitu strzelińskiego, który wydobywany jest na południu Polski. Zarówno płyta główna, jak i głowica mają delikatny kształt fali. Tutaj również mamy symboliczne nawiązanie do wody życia. Jest to klasyczny pomnik, który w sam raz spełni oczekiwania klientów szukających skrytej elegancji i prostoty.

V Wzór nagrobka natura

Wzór nagrobka na zdjęciu obok to klasyczny przykład powrotu do natury. Nieregularny kształt krawędzi nawiązuje do natury, ponieważ odrobinę przypomina skałę. Całość została wykonana – uwaga – z niebieskawego granitu Orion, który znany jest także pod nazwą Vizag Blue. Nieprawdopodobna struktura kamienia i polerowana powierzchnia dopełniają całości. Orion to granit wydobywany w Indiach. Cechuje się nie tylko interesującą kolorystyką, ale i szczególną odpornością na warunki atmosferyczne. Jest to idealna propozycja dla osób, które szukają nowoczesnych nagrobków nawiązujących do natury.

Wzór nagrobka z granitu Orion
Granit Orion nagrobek pojedynczy

Wzory pomników

Jak widać w powyższym rankingu podsumowującym I półrocze 2019 w zestawieniu znalazły się nagrobki zarówno klasyczne, jak i nowoczesne, tańsze i droższe. Nasi klienci poszukują nie tylko najtańszych rozwiązań, ale i niebanalnych pomników, które w jakiś sposób wyróżnią się w morzu innych na cmentarzu. Jeżeli chcesz zobaczyć interesujące wzory nagrobków klasycznych i nowoczesnych chętnie porozmawiamy z Tobą w naszym biurze koło cmentarza na Jędrzychowie. Zachęcamy Państwa również do innych form kontaktu.