zielony granit

Zielony to kolor nadziei, który wiąże się również z budzącym się życiem i przede wszystkim z naturą. Zieleń występuje również w kamieniach naturalnych, które z powodzeniem stosujemy w naszych wnętrzach mieszkalnych. Dziś przedstawiamy Państwu zielony granit, jego najciekawsze rodzaje i cechy, a także możliwości zastosowań.

Zielony granit. Powiew świeżości i elegancji

Zielony granit jest jednym z najbardziej interesujących kamieni naturalnych ze względu na swoją oryginalność i niepowtarzalność. Ma wiele odcieni i nie jest nigdy jednolity. Podobnie zresztą, jak inne granity. Praktycznie zawsze na jego powierzchni widoczne są nakrapiania, czy żyłki. Jest to spowodowane obecnością minerałów, w szczególności sporą zawartością fengitu (łyszczyk potasowy) i chlorytu. O ile fengit odpowiada za jaśniejsze odcienie zieleni, tak chloryt nadaje granitowi ciemniejszą barwę.

Granit w kolorze zielonym dostępny jest w wielu interesujących teksturach. Nierzadko ma on barwę przypominającą leśny mech, lub pędy młodej sosny. Jego kolor może być więc zróżnicowany w zależności od miejsca wydobycia. Kto z nas nie chciałby spędzać większości czasu w otoczeniu zieleni przyjemnej dla oka. Jeśli nie dysponujemy ogrodem, w którym możemy się rozkoszować bujną roślinnością, warto postawić na zielony granit we wnętrzu mieszkalnym. Z pewnością będzie to strzał w dziesiątkę.

Złoża zielonego granitu znajdują się na całym świecie. Wydobywa się go Indiach, Brazylii, Australii. Największe złoża zielonego granitu w Europie znajdują się na Ukrainie, ale wydobywa się go również we Włoszech i w krajach skandynawskich. Zielony kamień spotykany jest także w RPA. Poniżej znajdą Państwo najciekawsze i najbardziej popularne kolory zielonego granitu, na które warto zwrócić uwagę.

Granit zielony brazylijski Verde Bahia

W Polsce najbardziej rozpowszechnionym rodzajem zielonego granitu jest chyba Verde Bahia, który można spotkać zarówno w naszych domach, jak i na cmentarzach. Verde Bahia jest pochodzenia brazylijskiego i wyróżnia się butelkową zielenią, która może czasami wpadać w brąz. Ten granit posiada bardzo niską nasiąkliwość wodną, co sprawia, że jest niezwykle mrozoodporny i idealnie nadaje się do zastosowań zewnętrznych. Verde Bahia jest także kwasoodporna, co sprawia, że może być z powodzeniem używana na blaty kuchenne, a także pomniki, w szczególności nagrobki dziecięce.

Verde Bahia zielony granit
Pomnik z zielonego granitu Verde Bahia

Zielone granity Baltic Green

Zielony granit Baltic Green wyglądem przypomina morskie algi, które można zaobserwować pod powierzchnią wody. Niektórzy widzą w tym kamieniu wzór moro, gdyż na powierzchni tego fińskiego granitu widoczne są jaśniejsze i ciemniejsze odcienie zieleni. Sprawia to, że jest to wprost idealny kamień naturalny dla osób z zacięciem myśliwskim. Ten kamień naturalny ma jednak większą zawartość chlorytu, więc na pierwszy rzut oka jest on raczej ciemnozielony, jednak ze sporą dawką szarości. Widoczne są na nim również jaśniejsze brązowe i różowawe skalenie potasowe. Uziarnienie tego granitu jest całkiem spore, od średniego do dużego. Idealne rozwiązanie do naszych łazienek (szczególnie na blaty łazienkowe, czy okładziny ścienne) oraz świetny materiał na grobowce.

zielone granity Baltic Green
Baltic Green. Popularny granit do zastosowań wewnętrznych

Zielony kamień naturalny Olive Green

Granit Olive Green bardzo często spotykany jest również pod nazwami Oliver Green, czy Verde Oliva. Ma zielono-szarą barwę i fakturą przypomina marmur. Jest to kamień naturalny pochodzenia południowoafrykańskiego. Z tego pięknego, oliwkowozielonego granitu wykonuje się zarówno gustowne nagrobki i dodatki do nagrobków, jak i parapety granitowe oraz blaty łazienkowe oraz kuchenne. Zielony granit Olive Green ma bardzo dobre parametry techniczne i może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

zielone granity Olive Green
Olive Green. Zielony kamień naturalny

Granit Green Rose / Monsun

Zielony granit Green Rose pochodzi z Indii i ma delikatny zielonkawy odcień, raczej w jaśniejszym kolorze. Na powierzchni tego granitu widoczne są również beżowe żyłki i różowe akcenty. Ze względu na obecność tych wielobarwnych nakrapiań granit ten bardzo często jest także określany jako Green Red. Inna popularna nazwa tego kamienia to Monsun. Idealny surowiec do zastosowań wewnątrz budynków, gdyż jego polerowana powierzchnia cechuje się niebywałym urokiem i elegancją.

Granit Verde Gloria

Intrygująca zieleń brazylijskiego granitu ma całą rzeszę swoich wielbicieli. Nie tylko wśród architektów projektujących nasze wnętrza, ale również wśród klientów poszukujących usług kamieniarskich związanych z pomnikami granitowymi. Granit Verde Gloria ma doskonałe właściwości i nadaje się do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych. Ten zielony granit przypomina czasem nieprzeniknioną szarość, której stonowana barwa z powodzeniem wykorzystywana jest do budowy ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych. Inna nazwa tego granitu to Verde Smeraldo, lub Verde Bahia (odmiana).

granit zielony Verde Gloria
Granit Verde Gloria

Butterfly Green

Granit w kolorze Butterfly Green to jedna z najciekawszych odmian zielonego granitu. Znany jest również pod nazwą Verde Butterfly. Ten ciemnozielony granit w leśnym kolorze posiada w swej strukturze szare i niebieskawe kryształki, przypominające motyla. Stąd właśnie wzięła się nazwa tego granitu. Gdzieniegdzie na powierzchni tego kamienia widoczne są złote żyłki, które nadają temu surowcowi budowlanemu delikatności i wytworności. Zielony granit Butterfly Green pochodzi z Brazylii i należy raczej do kamieni trudno dostępnych.

Granit zielony zastosowanie

Zielony granit stosowany jest najczęściej we wnętrzach mieszkalnych. Jest to popularny surowiec na blaty kuchenne i łazienkowe ze względu na niepowtarzalny kolor. Bardzo często wykonuje się z niego również okładziny ścienne oraz podłogi. Wprost nieziemsko prezentują się schody wykonane właśnie z tego kamienia. Z zielonego kamienia produkuje się także nagrobki cmentarne, które stanowczo wyróżniają się spośród innych pomników na nekropolii. Stonowana zieleń to wyraz elegancji i odzwierciedlenie dobrego gustu, a także symbol łączności z naturą.

Nagrobki z zielonego granitu

Na naszych cmentarzach coraz częściej można spotkać nagrobki z zielonego granitu. Zieleń jest dość często wybierana na pomniki, ponieważ kojarzy nam się z powrotem do natury i wywołuje w nas pozytywne skojarzenia. Zielony granit jest bardzo elegancki i stonowany, co sprawia, że jest to idealny materiał na upamiętnienie zmarłej osoby. Jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości i nie widać na nim zabrudzeń spowodowanych osiadającym kurzem. Na pomnikach z zielonego kamienia doskonale wyróżnia się złote liternictwo. Warto się również zastanowić nad dodatkami nagrobnymi wykonanymi z tegoż kamienia.

Świeże piękno zielonego granitu

Zielony granit bardzo przykuwa uwagę, ponieważ zielona polerowana powierzchnia kamienia w połączeniu z ciemniejszą teksturą stanowi uderzające piękno. Atrakcyjność tego kamienia naturalnego doskonale można zaobserwować na większych powierzchniach budowlanych, takich jak podłogi, czy okładziny ścienne. Niezwykle odświętnie prezentują się także nagrobki z zielonego granitu. Zielony kamień nada każdemu wnętrzu elegancji i ekskluzywności ze względu na swój unikalny charakter. Z pewnością ożywi każde wnętrze i nada mu wrażenia naturalności. Dzięki jego obecności w naszym otoczeniu nasz wzrok będzie odpoczywał, a cztery kąty staną się przytulniejsze i bardziej zbliżone do przyrody.

wnętrza mieszkalne w zieleni
zieleń to powiew świeżości
Zielony kamień naturalny

Nie ma nic bardziej naturalnego, niż zielony kamień naturalny w barwie przypominającej bujną roślinność. Z powodzeniem można go zestawiać również z jaśniejszymi, lub ciemniejszymi kolorami. Zielony granit doskonale wygląda w połączeniu z czarnym granitem. Istnieje nieskończenie wiele możliwości aranżacji wnętrz z zastosowaniem granitu w kolorze zielonym. Prawdziwym ograniczeniem jest tylko nasza fantazja. Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem usługi kamieniarskiej z wykorzystaniem zielonego granitu, skorzystaj z bogatej oferty LuxStone Granity. Nasz zakład kamieniarski koncentruje się głównie na wyrobach granitowych w wysokiej jakości i bardzo dobrej cenie. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług kamieniarskich w Zielonej Górze i okolicy.