choinki na cmentarz

Choinki na cmentarz to chyba najczęściej wyszukiwane ozdoby na nagrobek w okresie przed Bożym Narodzeniem. Sprawdź, jak możesz ozdobić grób na Wigilię i święta.

Choinki na cmentarz

Choinki na cmentarz są bardzo popularne w grudniu. Jest to ładna, świąteczna ozdoba, która wszystkim kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Taką choinkę można zapewne kupić w każdej kwiaciarni, ale z powodzeniem możesz przygotować ją samemu w domu. Taka dekoracja będzie stanowiła świąteczny akcent na grudniowym cmentarzu.

Choinka na cmentarz

Choinka na cmentarz powinna być niewielkich wymiarów. Jej wysokość powinna wynosić maksymalnie 50 cm, gdyż ma ona stanowić dodatek do nagrobka, a nie na odwrót. Nie warto również sadzić choinek, czy iglaków w pobliżu pomnika. Raz, że może zabraniać tego regulamin cmentarza, dwa, że korzenie rosnącego drzewa mogą skutecznie uszkodzić nagrobek. W takim wypadku konieczna będzie renowacja pomnika przez doświadczonego kamieniarza.

choinka na cmentarz
Choinkę na cmentarz możesz przyozdobić bombkami

Choinka na grób

Choinka na grób może być żywa, lub sztuczna. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. W okresie przedświątecznym bez problemu zakupimy żywe, miniaturowe drzewko w donicy. Warto wziąć pod uwagę, iż igły takiej choinki mogą się z czasem obsypywać i zanieczyszczać grób. Z kolei choinki na grób sztuczne, wykonane są najczęściej z plastiku, a ich późniejsza utylizacja ma duży wpływ na środowisko naturalne.

Gdy mamy już wybrany rodzaj choinki na cmentarz, musimy zastanowić się nad ozdobami. Z pewnością będą to bombki. Bombki szklane mogą się jednak potłuc, gdy zimą będą wiały silne wiatry. Warto więc zdecydować się na miniaturowe, nietłukące się bombki. Jeśli dysponujemy wolnym czasem, możemy pokusić się o przygotowanie własnoręcznych ozdób na taką choinkę cmentarną. Bardzo ładnie będą tutaj wyglądały wszelkiego rodzaju kokardki, szyszki pomalowane sprayem, czy gałązki ostrokrzewu. Nie polecamy wieszania orzechów, czy suszonych cytrusów, gdyż mogą stać się źródłem pożywienia dla ptactwa.

choinki na cmentarz
Choinka na grób to piękna ozdoba pomnika

Stroik choinka na cmentarz

Stroik choinka na cmentarz jest bardzo łatwy do przygotowania. Oprócz wspomnianej wyżej tradycyjnej choinki możemy przygotować bardziej nowoczesną. Wystarczy nam do tego kilka deseczek, trochę igliwia i bombki. Deski zbijamy, lub sklejamy za pomocą kleju w taki sposób, aby powstał trójkąt. Następnie u podstawy mocujemy igliwie przystrojone bombkami i innymi ozdobami. Jeśli szukasz więcej informacji, jak zrobić stroiki bożonarodzeniowe, zachęcamy do lektury naszego artykułu o stroikach.

Choinki na pomnik

Choinki na pomnik są i będą wyrazem tęsknoty za naszymi bliskimi. Dlatego ze szczególną dbałością przygotowujemy stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe na pomnik. Tego typu ozdoby są w szczególności przygotowywane na nagrobki dla dzieci. Grób można dowolnie dekorować zależnie od pory roku i świąt. Oprócz choinki na nagrobek można również ozdobić pomnik całą masą innych akcesoriów. W przeddzień Bożego Narodzenia olbrzymim zainteresowaniem cieszą się choinki ledowe, lub latarenki.

Choineczka na cmentarz

Choineczka na cmentarz to doskonały pomysł, aby podczas adwentu i świąt zadbać o pamięć o naszych bliskich. Bez problemu przygotujesz taką ozdobę pomnika w domu, bez wydawania wielu pieniędzy. Z powodzeniem możesz wykorzystać do tego naturalne składniki.