Kolory granitu. Poznaj najciekawsze barwy

Kolory granitu odgrywają kluczową rolę w wyborze surowca na pomnik cmentarny. Granit jest naturalnie występującą skałą na całej kuli ziemskiej. Nasz zakład kamieniarski wykonuje nagrobki, parapety i schody z granitów pochodzących z całego świata – Indii, Brazylii, RPA, Chin, Polski i in. Te kamienie naturalne różnią się od siebie kolorem i ziarnistością w zależności od kraju pochodzenia. W naszej ofercie znajdziesz ponad pięćdziesiąt różnych kolorów granitu. Poniżej przedstawiamy pierwszą część zestawienia najpopularniejszych barw tego kamienia.

kolory granitu
kolory granitu

Czarny Szwed SZWECJA

Kolory granitu. Nagrobek z sercem z granitu Szwed i Strzelin
Pomnik z sercem z granitu Czarny Szwed i Strzelin

Z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że Czarny Szwed należy do jednych z najpiękniejszych granitów, jakie kiedykolwiek stworzyła natura. Ten szwedzki kamień jest chyba najczęściej wybieranym materiałem na nagrobki, chociaż należy do wyższej półki cenowej. Przepiękna, czarna powierzchnia granitu, przeplatana niewidocznymi gołym okiem srebrnymi nitkami nada pomnikowi niebywałego wrażenia luksusu. Czarny Szwed to klasa sama w sobie.

Aurora FINLANDIA

Grobowiec z granitu Aurora
Nagrobek rodzinny z Aurory

Aurora to czerwono-czarny granit, szalenie elegancki, pochodzenia fińskiego (nie mylić z Aurorą indyjską). Decydując się na ten kamień, na pewno otrzymają Państwo wysokiej klasy granit, odporny na wszelkie działania atmosferyczne. Granit Aurora jest także ognioodporny i kwasoodporny, a także posiada niską nasiąkliwość wodną. Fińska Aurora oferuje wiele możliwości aranżacji wnętrz. Na zdjęciu obok widzą Państwo grobowiec wykonany z Aurory. Ozdobna misa jest również granitowa i stanowi ciekawe i eleganckie dopełnienie grobowca.

Baltic Green FINLANDIA

Granit Baltic Green
Baltic Green kamień naturalny

Fiński granit rośnie w siłę. Baltic Green to nazwa zielonego granitu o arcyciekawej strukturze, która idealnie sprawdzi się na większych powierzchniach. Zielonkawy odcień kamienia stylowo podkreśli rustykalny charakter wnętrz mieszkalnych. Nagrobek z zielonego kamienia będzie wyglądał bardzo estetycznie i interesująco.

Balmoral FINLANDIA

Granit Balmoral
Balmoral kamień naturalny

Skandynawski granit Balmoral to czerwony kamień o średniej strukturze ziarna, z licznym, nieregularnym, czarnym nakrapianiem. Idealny na parapety i blaty kuchenne. Intrygująco wyglądają również nagrobki wykonane z granitu Balmoral. Jest to bardzo popularny granit w Polsce, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Pochodzi z zimnej Norwegii i jest niezwykle odporny na wahania temperatury.

Himalayan Blue INDIE

Indyjski kamień Himalayan Blue to różnobarwny kamień z przewagą czerwieni, który odpowiednio wypolerowany oryginalnie podkreśli piękno wnętrz. Można go stosować także na zewnątrz, np. jako surowiec na pomniki nagrobne.

Madura Gold INDIE

Nagrobek granitowy Madura Gold w połączeniu ze Szwedem
nagrobek pojedynczy madura gold i szwed

Madura Gold ma wielokolorową barwę – to złocisty kolor granitu, wraz z brązowym lub czarnym nakrapianiem. Ten bursztynowy granit jest dość rzadki na polskim rynku. Nagrobek w kolorze Madura Gold będzie jasnym akcentem na cmentarzu i z pewnością będzie się wyróżniał spośród innych pomników. Nie spotkają Państwo wiele nagrobków granitowych w tym kolorze. To dość unikalna barwa. Madura Gold jest pochodzenia indyjskiego. Ten kamień naturalny przepięknie prezentuje się we wnętrzach. Niestety w ostatnim czasie bardzo trudno jest zdobyć ten surowiec.

Impala RPA

Grobowiec z granitu Impala
Nagrobek rodzinny z ciemnego granitu Impala

Impala, znana także pod nazwą Nero Africa, czy Marikana, to granit pochodzenia afrykańskiego. Wydobywa się ją w Republice Południowej Afryki, nieopodal miasta Rustenburg w paśmie górskim Magaliasberg. Ciemna barwa kamienia doskonale nadaje się do wnętrz mieszkalnych, na blaty kuchenne, podłogi, schody, a nawet ściany. Nagrobki wykonane z Impali są bardzo eleganckie i świetnie prezentują się na cmentarzu. Impala występuje w wielu odcieniach, ale jest to szaro-czarny granit.

Viscount White INDIE

Grobowiec z granitu Viscount White
Grobowiec granitowy Viscount White

Granit w kolorze Viscount White to prawdziwy artyzm. Ten szary kamień wygląda jak pomalowany delikatnymi pociągnięciami pędzla. Viscount White jest drobno- lub średnioziarnistym, biało-szarym kamieniem z czarno-białymi smugami pochodzenia indyjskiego. Idealnie nadaje się na schody, podłogowe, blaty kuchenne i doskonale wygląda w łazienkach. Jasna barwa Viscount White nada pomieszczeniom świeżości i elegancji, a także sprawi, że staną się one bardziej przestronne. Świetnie się też nadaje jako surowiec na pomniki nagrobne. Obecnie kolor granitu Viscount White cieszy się sporą popularnością.

African Red RPA

Nagrobek z granitu African Red
African Red czerwony nagrobek pojedynczy

Jak sama nazwa wskazuje African Red to czerwony granit pochodzący z Afryki Południowej. Idealnie nadaje się na duże powierzchnie takie jak podłogi, tarasy czy nagrobki. African Red to granit kwasoodporny, więc świetnie sprawdzi się także w kuchni. Niezwykle interesująca czerwona barwa granitu sprawia, że jest to materiał dość często kupowany przez naszych klientów. Idealny na parapety i blaty kuchenne. Lśniąca, polerowana powierzchnia wygląda bardzo efektownie i elegancko. Ciekawe uziarnienie dodaje mu uroku. Nagrobek bardzo ładnie wygląda w zestawieniu z wazonem. Na zdjęciu obok widzą Państwo pomnik z granitu African Red wykonany przez firmę LuxStone Granity.

Brąz Królewski CHINY

Nagrobek podwójny z granitu Brąz Królewski
Granit Brąz Królewski nagrobek podwójny

Granit Brąz Królewski pochodzi z Chin i ma ciekawą, brązową barwę z białymi nakrapianiami. Nadaje się do wykończenia wnętrz, np. na parapety, ale często wykonuje się z niego także nagrobki ze względu na niezbyt wygórowaną cenę. Jest to kamień bardzo dobrej jakości. Polerowany Brąz Królewski zada z pewnością szyku i elegancji.

Orion INDIE

Nagrobek z granitu Orion
Granit Orion nagrobek pojedynczy

Orion, znany również pod nazwą Vizag Blue to bardzo ciekawy kamień pochodzący z Indii. Ma przepiękny szaro-niebiesko-fioletowy kolor granitu. Na jego powierzchni można zauważyć także fioletowe, lub wpadające w brąz smugi. Znakomicie sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Nagrobki wykonane polerowanego granitu Orion wyglądają nadzwyczaj luksusowo.

Kapuściński UKRAINA

Granit Kapusta
Kapusta kamień naturalny

Kapusta, Kapuściński, Santiago Red -to synonimy jednej i tej samej granitowej skały pochodzącej z Ukrainy. Jego arcyciekawa barwa to połączenie czerwieni z szarością, bielą i odcieniami niebieskiego. Z powodzeniem stosuje się Kapustę w przestrzeniach przemysłowych, domach prywatnych i jako surowiec na nagrobki. Granit ten jest bardzo wytrzymały na mróz.

Granit to sama natura

Z pewnością mają Państwo świadomość, że granit został w całości stworzony przez naturę. Nie ma dwóch takich samych kamieni – jego barwa i struktura mogą odbiegać od siebie. Wielu klientów jest przekonanych, że zamawiając na przykład nagrobek z Czarnego Szweda otrzymają gładką, czarną powierzchnię. Granit to nie plastik i mogą się na nim znaleźć żyłowania, ziarna, czy delikatne odbarwienia. Nie mniej jednak nasze granity stanowią odzwierciedlenie najwyższej jakości kamienia i barwy. Dlatego też, jeśli interesują Państwa opisane, bądź też inne kolory granitu lub wzory nagrobków zachęcamy do skorzystania z oferty firmy LuxStone Granity.

You must be logged in to post a comment.