sennik cmentarz

Sennik cmentarz – to jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz w Internecie, w sytuacji, gdy śnią nam się sny związane ze śmiercią. Dość często budzi to nasz niepokój. Jednak, czy jest się czego obawiać? W senniku cmentarnym LuxStone Granity przedstawiamy najistotniejsze sny związane z cmentarzem i nagrobkami. Sprawdź, czy Twój sen może okazać się proroczy 😉

Sennik cmentarz

Towarzyszą nam niemal każdej nocy. Jedne szybko odchodzą w naszą niepamięć, inne pozostają z nami do świtu. Sny, bo to o nich mowa, stanowią swojego rodzaju przepowiednię, zapowiedź czegoś, co lada moment się ziści, nadejdzie. Być może dlatego wciąż budzą nasz niepokój i lęk. Czy zawsze jednak muszą oznaczać złego początki? Z pewnością nie, często jednak odzwierciedlają ludzkie pragnienia, obawy, myśli i marzenia. Co by jednak o nich nie mówić, dla wielu z nas pozostają ogromną tajemnicą, której rozwiązania poszukujemy w sennikach, doszukując się w nich istotnych znaczeń i ostrzeżeń. Sny należy traktować z przymrużeniem oka, jednak niektórzy upatrują w nich znaków, bądź przyszłości. Jest to silnie zakorzenione jeżeli chodzi o zwyczaje pogrzebowe.

Cmentarz sennik pojawia się w naszych snach często i jak się okazuje może mieć różne znaczenia. Najczęściej w pierwszym momencie kojarzy nam się ze śmiercią, nieszczęściem, trudnościami, które los postawi na naszej drodze. Czasami przypomina nam o skrywanym w nas żalu, wyrzutach sumienia czy niechęci do życia, którą w sobie nosimy. Innym razem symbolizuje wiadomość od bliskiej osoby, czy też oddanych przyjaciół. Ważny jest oczywiście kontekst snu, wówczas jego znaczenie nabiera konkretnych kształtów.

Widzieć cmentarz we śnie to znak, że nasze kłopoty miną, a życie stanie się spokojne i szczęśliwe, wolne od trosk. Powróci zdrowie, poprawie ulegnie relacja z bliskimi osobami. Spacerować we śnie po cmentarzu – to zapowiedź dobrych wieści i radosnych nowin.

Ostrzeżeniem będzie natomiast sen o cmentarzu przykościelnym, który przestrzega nas przed nowo poznanymi osobami, wśród których może znaleźć się również ta fałszywa, chcąca zrobić nam krzywdę lub taka, która życzy nam źle. Sen o porządkowaniu grobu to z kolei informacja o pogodzeniu się z przeszłością i uporządkowaniu jej. Kiedy w snach widzimy spacerującą młodą parę na cmentarzu, możemy spodziewać się w swoim życiu oddanych przyjaciół i dobrych ludzi.

sennik cmentarz

Grób sennik

Sen o grobie zwiastuje chorobę i niepowodzenie w interesach. Może oznaczać również smutne wiadomości, utratę przyjaciół i niebezpieczeństwo. Zniszczony grób symbolizuje śmierć w rodzinie lub ciężka chorobę, świeżo wykopany – niebezpieczeństwo. Kiedy widzimy siebie w grobie to znak, że nasza sytuacja finansowa jest zła, a kiedy widzimy swój własny grób – sen ostrzega nas przed niedbalstwem o własne zdrowie fizyczne i psychiczne.

Jednak nie tylko jego przesłanie ma wymiar negatywny – może również oznaczać bardzo poważne zmiany w życiu, które nastąpią już niebawem, ale także… chorych informuje o zdrowiu, biednych o napływie gotówki, a samotnych o rychłym ślubie.

Grób rodzinny symbolizuje natomiast wzmocnienie więzów rodzinnych. Kiedy w śnie kopiemy grób – bądźmy ostrożni, bo łatwo jest zrobić coś, czego można żałować. Grób może również symbolizować naszą tęsknotę za bliskimi osobami.

grób sennik

Nagrobek sennik

Sen o nagrobku to znak, który wskazuje, że żyjemy w ciągłym napięciu i przygnębieniu. I choć sen, w którym widzimy nagrobek wskazuje na czekające nas zmartwienia, to już sen o własnym nagrobku zwiastuje szczęście na łonie rodziny i powrót dawno niewidzianej osoby. Spacerować wśród nagrobków to zapowiedź ślubu – naszego, kogoś z bliskiej rodziny bądź przyjaciół. Z kolei jeśli widzimy napis na nagrobku może to być oznaka, że wkrótce stracimy przyjaciela.

Zwiastunem zaszczytów, których niebawem doświadczymy może być sen, podczas którego odwiedzamy nagrobki sławnych ludzi, Budowanie nagrobku to natomiast zapowiedź poprawy relacji z przełożonym lub współpracownikami, a zniszczony oznacza kłopoty i zmartwienia, których przysporzy nam bliska osoba. Rozpadający się nagrobek przestrzega przed chorobą lub kłopotami rodzinnymi – na szczęście tylko przejściowymi. Spadający nagrobek z kolei wskazuje na wielkie niebezpieczeństwo, które na nas czeka, a gdy zamawiamy nagrobek we śnie – to znak szczęścia i radości w domu.

Nieboszczyk znaczenie snu

To jeden z tych snów, które budzą w nas niepokój i pytania o to, czy to zmarli w ten sposób wysyłają do nas jakąś wiadomość? Pomimo, że nie lubimy śnić o nieboszczykach, to jednak takie sny nie są złym omenem i nie wróżą niczego negatywnego. A raczej stanowią wskazanie, by stawić czoła swoim demonom, skonfrontować się z życiem, rozwiązać w końcu swoje problemy.

Gdy widzimy we śnie bliską zmarłą nam osobę – bądźmy pewni, że w krótkim czasie dokonamy wielu zmian w swoim życiu. Sen o nieboszczyku bywa również zapowiedzią wesela lub narodzin dziecka, może również oznaczać zapowiedź zupełnie nowych pomysłów i planów związanych z osobą, która go śni. Ale nie tylko… nieboszczyk w śnie oznaczać może także realne niebezpieczeństwo, być może również nasz błąd i wynikające z niego poczucie winy. Jeśli śnimy o nieboszczyku – być może staramy się ukrywać złe uczynki z przeszłości…

Kwiaty na cmentarzu i znicze sennik

Sen, w którym pojawiają się kwiaty na cmentarzu często sugeruje brak spontaniczności i dogłębne analizowanie wszystkiego, co nas spotyka. Jeśli jednak kwiaty w naszym śnie są piękne i świeże – stanowią zapowiedź nowej, szczęśliwej sytuacji. Zwiędłe – oznaczają życiowy zastój bądź wewnętrzną pustkę. Doniczkowe natomiast wskazują na nowe uczucie lub też na wzmocnienie uczucia, które zgasło, uległo zatarciu. Sen o kwiatach (pogrzebowych) może również oznaczać nadzieję na spełnienie najbardziej skrytych marzeń, ale może również wskazywać na nasze ograniczenia.

Znicz w naszych snach ma wiele znaczeń. Symbolizować może zarówno smutek (widzieć znicz), pamięć (zapalać), jak i złe wiadomości (kupować), lub też złe przeczucia (widzieć wiele zniczy). Palące się znicze wskazywać mogą na nadchodzącą tragedię. Dla osoby, która utraciła kogoś bliskiego widok znicza we śnie symbolizować może pogodzenie się z jej odejściem i rozpoczęcie nowego etapu w życiu.

Śmierć sennik

Sen o śmierci budzi chyba najbardziej nasze obawy i zmysły, choć najczęściej właśnie on odnosi się do wydarzeń, które nastąpić mają w najbliższym czasie, a ich znaczenie będzie miało ogromy wpływ na nasze życie. Być może będzie to rozwód, ślub, a może narodziny dziecka. Sen o własnej śmierci jest pewnego rodzaju zamknięciem starego rozdziału w życiu, pewnej zmiany, przewartościowania i skierowania swojego bytu na zupełnie inne tory. Zakończenia pewnego etapu, który choć trudny – wzbogacił nas o pewne doświadczenia i doznania. Sen o śmierci dziecka jest wyrazem podświadomej troski o dziecko, ale też obaw o jego przyszłość. Ponadto stanowi znak, że w końcu należy przestać żyć przeszłością i rozpamiętywanie minionych lat.

O snach i ich znaczeniu można powiedzieć wiele, zawsze jednak warto pamiętać, że są one pewnego rodzaju nośnikiem ważnych informacji o nas samych.