nagrobki tanio

Tanie nagrobki to bardzo popularny temat, który przewija się bardzo często na forach internetowych. Czy tanie pomniki w ogóle istnieją? Jeśli tak, to jakiej są one jakości i z jakiego materiału są one wykonane? Odpowiedź w artykule.

Tanie nagrobki. Jakie pomniki są najtańsze?

Tanie nagrobki to bardzo poszukiwany przez naszych klientów temat w Internecie. Zakład kamieniarski LuxStone Granity bierze pod lupę tanie pomniki i sprawdza, które nagrobki są najtańsze. Oczywiście cena pomnika jest względna – zawsze należy się liczyć z wydatkiem ponad dwóch tysięcy złotych, jeżeli chodzi o pomnik z surowca naturalnego.

Pochówek wiąże się z dużymi kosztami, które nierzadko pokrywane są z kieszeni krewnych. Niestety zasiłek pogrzebowy nie pokrywa często kosztów pogrzebu w całości. Pieniądze te pobiera zakład pogrzebowy i to zwykle on zajmuje się całą oprawą pogrzebową, dzięki czemu bliscy mogą skoncentrować się na ostatnim pożegnaniu osoby, która odeszła. W podstawowych usługach zakładu pogrzebowego nie znajduje się jednak zakup nagrobka. Nagrobek musimy zorganizować we własnym zakresie po pogrzebie, jeśli zmarły nie jest chowany w rodzinnym grobowcu. Tanie nagrobki wcale nie są takie tanie, jak się niektórym wydaje, a ich zakup wiąże się nie tylko, z kosztami, ale również z określonym czasem oczekiwania.

tani pomnik granitowy
pomniki z granitu są dość tanie

Nagrobki tanio. Jaki materiał wybrać?

Tanie nagrobki granitowe

Dzisiaj najbardziej popularne są nagrobki z kamienia naturalnego. Zazwyczaj klienci decydują się na granit ze względu na jego największą wytrzymałość na czynniki zewnętrzne i gwarancję wyglądu. Ceny nagrobków granitowych są optymalne i zaczynają się od ok 2500 zł za pomnik pojedynczy.

Tanie pomniki z marmuru

Zaraz obok granitowych nagrobków można znaleźć liczne oferty na nagrobki z marmuru, które prezentują się bardzo elegancko, jednakże są bardziej wrażliwe na mróz, niż pomniki z granitu. Niestety nagrobki marmurowe nie należą do najtańszych, gdyż marmur sam w sobie jest dość drogą opcją. Jeśli szukają Państwo taniego nagrobka, to marmur niestety nie jest polecanym surowcem.

nagrobki z marmuru tanio
nagrobki z marmuru nie należą do najtańszych

Nagrobki z piaskowca tanio

Trzecim popularnym kamieniem, na który decydują się klienci, jest piaskowiec. Należy on jednak do kamieni bardzo wymagających, które bez odpowiedniej pielęgnacji szybko ulegają zniszczeniu. Na taki rodzaj nagrobka warto decydować się wtedy, gdy grób ma stać pod zadaszeniem, a wpływ czynników zewnętrznych będzie bardzo niewielki.

nagrobki z piaskowca tanio
nagrobki z piaskowca

Pomnik z konglomeratu cena

Kolejnym przykładem materiału, z którego tworzone są nagrobki, jest konglomerat kwarcowy, który mimo zdecydowanie mniejszej popularności od kamieni naturalnych, znajduje się wciąż w wielu ofertach kamieniarskich. Jest to połączenie kwarcu i dodatków, które pozwalają na stworzenie oryginalnych, wyjątkowych powierzchni o wysokiej wytrzymałości i połysku oraz bardzo niskiej nasiąkliwości. Materiał ten nie należy do najtańszych, jednakże cena pomników z konglomeratu jest niższa niż nagrobków z kamieni naturalnych.

Tani nagrobek z lastryko

Ostatnią i najtańszą opcją jest lastryko. Tanie nagrobki z lastryko wyglądają równie elegancko, co te wykonane z kamienia naturalnego, jednak będą znacznie mniej wytrzymałe, przez co już nawet po kilkudziesięciu latach będą mogły wymagać naprawy lub renowacji. Nagrobki z lastryko to tak naprawdę relikt PRL i niewiele zakładów kamieniarskich oferuje pomniki z tego surowca.

Tani granit

Tani granit to na pewno ten z Polski – strzegomski lub strzeliński. Te granity są powszechnie dostępne, nie trzeba ich sprowadzać zza granicy, a więc ich cena również jest korzystna. Tani granit znajdziemy również w Chinach, które stają się właściwie liderem na rynku kamieni naturalnych. Chińskie granity są wydobywane i obrabiane na skalę masową, a stamtąd trafiają do wielu regionów świata, w tym m.in. do Polski. Do polskich portów cumują liczne statki, które przewożą tani granit z Chin. Jeżeli chodzi o inne kamienie granitowe, to ich cena zależna jest od koloru oraz dostępności na światowym rynku. Niestety pandemia koronawirusa sprawiła, iż ceny granitów podskoczyły w ostatnich miesiącach o kilkadziesiąt procent, a ich dostępność na rynku kształtuje się różnorodnie.

Gdzie kupić tanie nagrobki?

Tak naprawdę szukając w internecie dobrej oferty nagrobków, można bardzo szybko natknąć się na atrakcyjną cenę oferowanego nagrobka. Niewykluczone, że tanim nagrobkiem może być ten wykonany z granitu – jak to możliwe? Wszystko zależy od pochodzenia granitu. Chiński granit kosztuje o wiele mniej, niż ten sprowadzony ze Szwecji. W dodatku wiele hurtowni sprowadza gotowe chińskie nagrobki, które znacząco konkurują pod względem cen z pomnikami wykonanymi z innych surowców.

Także polski granit jest bardzo korzystny cenowo w porównaniu do granitów sprowadzanych zza granicy, jednak dostępny jest on głównie w kolorze szarym – do wyboru mamy przede wszystkim granit strzeliński i strzegomski. Polski granit idealnie nadaje się na tanie nagrobki. Oczywiście osoby, którym zależy przede wszystkim na możliwie najniższej cenie, zwykle decydują się na lastryko, ponieważ w stosunku do reszty są one naprawdę najtańszą opcją.

Nagrobki urnowe mają niższą cenę, niż standardowe pomniki pojedyncze, czy rodzinne. Duży wpływ na jego cenę ma przede wszystkim rozmiar takiego pomnika. Na nagrobek urnowy poświęcimy o wiele mniej materiału, niż na pomniki w innych wymiarach. Dlatego też ceny nagrobków urnowych są dość niskie. W zakładzie kamieniarskim LuxStone Granity w Zielonej Górze znajdą Państwo naprawdę korzystne ceny pomników na urny.

Najtańszy pomnik

Najtańszy pomnik to taki, który ma niewielkie wymiary i wykonany jest z taniego granitu. Wiadomo, że najtańsze pomniki to te urnowe, lub dziecięce. W przypadku innych rodzajów nagrobków, warto skupić się na standardowym kolorze granitu. Tutaj również polecamy tani granit polski. Jeśli zależy nam na bardziej fantazyjnych kształtach w dobrej i niewygórowanej cenie, można się pokusić o kupno nagrobka chińskiego. Jego cena jest naprawdę bardzo korzystna.

Nagrobki cena a jakość

Decydując się na zakup nagrobka warto zastanowić się, czy jego cena idzie w parze z jakością. Niektóre chińskie pomniki wykonuje się z bardzo cienkich elementów, które nie zawsze są ze sobą kompatybilne. Z kolei pomniki z lastryko, bądź piaskowca nie są zbyt trwałe. Najlepszą opcją jest więc granit, który jest dość korzystny cenowo i dodatkowo bardzo ładnie się prezentuje. Mnogość barw granitu sprawia, że z pewnością dobiorą Państwo odpowiedni pomnik granitowy w niskiej cenie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy kamieniarskiej LuxStone Granity. Oferujemy dość tanie nagrobki granitowe w bardzo wysokiej jakości. Gwarantujemy montaż nagrobka na każdą kieszeń

pomniki tanio
Granit to dobry wybór na tanie pomniki